Foto: Měšťanská beseda

Měšťanská beseda se v 17:11 rozsvítí v barvách trikolóry

Měšťanská beseda v Plzni dnes 17. listopadu 2020 přesně v 17:11 rozsvítí svoji fasádu v barvách české trikolóry. Spolu s dalšími významnými budovami v celé ČR tak připomene svobodu a demokracii, kterou jsme před 31 lety nabyli. A právě v současné složité době je důležité na tyto hodnoty symbolicky upozornit a vyslat do veřejného prostoru pozitivní vzkaz, který teď naše společnost potřebuje. Měšťanská beseda se tímto aktem připojuje k iniciativě neziskové organizace Díky, že můžem.

Uvnitř Měšťanské besedy je už několik týdnů ticho a prázdno. Podruhé v letošním roce musí být zavřená a nemůže fungovat pro své návštěvníky. Rozsvítí se tedy alespoň zvenku, aby vyslala pozitivní zprávu veřejnosti. „Po 31 letech od nabytí svobody a demokracie se nacházíme v nelehké době. I když nemůžeme toto výročí oslavit pospolu, chceme si připomenout, jak je důležité na těchto hodnotách stavět. Snad tímto způsobem i vneseme více barev a světel do veřejného prostoru a mezi lidi,“ řekla Hana Kulawiaková, která má na starosti komunikaci Měšťanské besedy v Plzni. 

Barvy české trikolóry rozzáří Měšťanskou besedu 17. listopadu 2020 v 17:11 stejně jako dalších téměř pět desítek významných míst v ČR, která se připojila k iniciativě neziskové organizace Díky, že můžem. Ta každoročně organizuje oslavy Korzo Národní na Národní třídě v Praze, jež se letos konat nemohou. Právě letos však více než kdy jindy tato organizace považuje za důležité připomenout si křehkost svobody a uvědomit si, jak se stala samozřejmou součástí našich životů. Proto se rozhodla přenést atmosféru oslav do online prostoru, dát občanům možnost připomenout si tento významný den naší historie z domova a zároveň uspořádat symbolický a bezpečný akt ve veřejném prostoru. Tento moment bude doprovázet také živý stream písně Modlitba pro Martu, která se stala symbolem sametové revoluce, v podání Anety Langerové z balkónu Národního divadla v Praze. Na českých radiích se rozezní originální verze této skladby od Marty Kubišové.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: