Foto: ÚMO 3

Pojďte překonat mikulášský rekord na náměstí Republiky

Vloni se Plzeň zapsala do České knihy rekordů v počtu Mikulášů, andělů a čertů na jednom místě. Letos se tento rekord pokusí ještě překonat.

Pomoci můžete i vy. „Vyrazte v kostýmu jednoho z členů Mikulášovy družiny na náměstí Republiky 4. prosince. Čeká vás spousta zábavy, soutěž o vstupenky, nadílka pro děti i horký nápoj zdarma,“ láká mluvčí pořádajícího třetího městského obvodu Michaela Adámková.

„Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16. 00 – 18.30 v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ doplňuje starosta obvodu David Procházka.

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. Nutné je přijít v kompletním převleku.

Mikuláš v Plzni
Foto: ÚMO 3

„Kromě toho zde na děti čekají profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky,“ říká místostarosta Pavel Šrámek. Chybět nebude ani mikulášský fotokoutek.

Program odstartuje dětská diskotéka, od 17.00 vypukne na podiu Pekelná show s Techmanií a od 17.30 se můžete těšit na adventní koncert Báry Zemanové a jejího bandu. „Poté vyhlásí vedení třetího městského obvodu nejhezčí dětské a dospělé kostýmy – děti, které zvítězí, se mohou těšit na rodinou vstupenku do Techmania Science Center, dospělí mohou vyhrát lístky na skvělou komedii do Měšťanské besedy,“ uvádí místostarosta Ondřej Ženíšek.

Mikulášskou show se Trojka letos rozhodla udělat o den dříve. „A to z toho důvodu, aby mohly na náměstí dorazit i jinak vytížené mikulášské družiny a samozřejmě i děti, které budou 5. prosince očekávat nadílku doma,“ vysvětluje místostarosta Ladislav Nový.

Akce skončí vyhlášením počtu převleků a společnou fotografií všech Mikulášů, andělů a čertů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru