Foto: MMP

Moderní zázemí tréninkového centra pro mladé fotbalisty vyrostlo ve Štruncových sadech

Mladí talentovaní fotbalisté a fotbalistky se dočkali. V pátek 11. srpna 2023 bylo slavnostně otevřeno zázemí tréninkového centra ve Štruncových sadech, které jim nabízí veškeré moderní podmínky pro přípravu. Otevření se zúčastnili zástupci města Plzně i vedení klubu FC Viktoria Plzeň.

Zcela nová třípodlažní budova přináší viktoriánské mládeži perfektní zázemí a podmínky pro jejich další rozvoj. „Jsem opravdu hrdý na to, že můžeme naší mládeži nabídnout odpovídající zázemí, které je srovnatelné s podobnými zařízeními v akademiích velkých evropských klubů. Pro mladé hráče i hráčky by měly tyto podmínky být obrovskou motivací, aby na sobě každý den tvrdě pracovali a posouvali se ve svém vývoji,“ uvedl Martin Dellenbach, člen představenstva FC Viktoria Plzeň.

„Na příběhu mladého Jana Palusky, Pavla Šulce nebo Robina Hranáče se ukazuje, že investice do mládí má velký smysl. Věřím, že díky novým prostorám v Plzni vyroste řada dalších talentovaných hráčů. Viktorka je silná značka, která na mezinárodní úrovni dělá skvělé jméno našemu městu. Jsem přesvědčen, že je naší povinností o takovou značku pečovat. Děláme to a budeme to dělat i nadále,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký, který se otevření zúčastnil společně s Tomášem Morávkem, členem Rady města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy. Právě město Plzeň je investorem stavby za 108 milionů korun, zhotovitelem je společnost POHL cz, a. s.Za klub se slavnostního otevření zúčastnili rovněž předseda představenstva klubu Adolf Šádek, člen představenstva klubu Raphael Landthaler, Martin Bruckner, člen dozorčí rady klubu, ředitel rozvoje hráčů Percy van Lierop, Petr Žitek, předseda výboru spolku VIKTORIA PLZEŇ – fotbal, z. s., a Tomáš Samec, člen Výboru spolku VIKTORIA-PLZEŇ – fotbal, z. s.

V nové budově se nachází:

  • Recepce se vstupním terminálem
  • Šatny s vlastním sociálním zázemím
  • Kanceláře pro trenéry
  • Společenská místnost/jídelna
  • Rozcvičovna
  • Posilovna
  • Regenerace
  • Fyzioterapie
  • Celý třípodlažní objekt je zastřežen extenzivní vegetační plochou střechou.
Zdroje: MMP; FC Viktoria Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: