Most před Hrádecký potok. Foto: MMP

Most přes Hrádecký potok na Doubravce bude opraven. Jeho stav je nevyhovující

Rozsáhlé rekonstrukce se dočká most, který překlenuje Hrádecký potok v uliciU Panského dvora v Plzni na Doubravce. Stavební práce začaly už ve čtvrtek 8. června 2023 a dle harmonogramu potrvají do poloviny listopadu letošního roku. Cena činí necelých 8 milionů korun včetně DPH. Řidičům poslouží objízdná trasa, pěší budou moci využívat provizorní lávku.

„Stávající most je již ve velmi špatném technickém stavu. Z bezpečnostních důvodů je nyní provizorně podepřen a neumožňuje tak přejezd nákladním automobilům, což znamená třeba také popelářům, dopravní obsluze a dalším službám,“ vysvětlil náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Stavební práce by měly trvat do 15. listopadu letošního roku. Na místě stávajícího nevyhovujícího mostu je navržen nový železobetonový mostní objekt o délce 4,8 metru a šířky 5,1 metru.  Společně s mostem bude upraveno i koryto potoka, nábřežní kamenné zdi a zrekonstruována vozovka.

mapka objížďky
Mapka objížďky. Zdroj: MMP

„Objízdná trasa pro dopravní obsluhu a občany bydlící na pravém břehu Hrádeckého potoka v ulici U Panského dvora povede během rekonstrukce Zábělskou ulici a dále k Ejpovickému tunelu a kolem parku Potoční. Pro pěší bude vybudována dočasná lávka přes Hrádecký potok. Věřím, že tato opatření místním obyvatelům přinesou jen minimální omezení,“ dodal náměstek Aleš Tolar.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: