Foto: Plzeňská filharmonie

Na Festivalu na ulici zazní slavné hollywoodské melodie v podání Plzeňské filharmonie

Festival na ulici poprvé rozšiřuje žánry a zve na podium dosud největší hudební těleso. V programu nazvaném Hollywood s Plzeňskou filharmonií zazní v neděli 22. srpna na Náměstí republiky nejslavnější filmové melodie. Vstup na festival je zdarma.

Od 20. do 28. srpna 2021 ožijí plzeňské ulice hudbou díky multižánrovému Festivalu na ulici, jehož příprava je v plném proudu. Pořadatelům se podařilo dohodnout spolupráci s Plzeňskou filharmonií, která si na neděli 22. srpna připravila mimořádně atraktivní program, se kterým vyprodává na svých zahraničních zájezdech mnohatisícové haly v Německu nebo Rakousku. Pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií zazní od 20 hodin na plzeňském náměstí největší hollywoodské filmové hity jako Pán prstenů, Star Wars, Harry Potter, Frozen, Superman nebo Les Miserables.

„Máme velikou radost, že se toto vystoupení podařilo dohodnout. Plzeňská filharmonie je jednoznačně největší hudební těleso, které na Festivalu na ulici vystoupí. Mnohem důležitější je ale program založený na slavných filmových melodiích v podání symfonického orchestru. Ten třeba někteří návštěvníci uslyší poprvé – právě tato forma je přijatelná i pro lidi, kteří by na koncert klasické hudby jinak nepřišli“, říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou a dodává: „Hollywood s Plzeňskou filharmonií považujeme za jeden z vrcholů celého festivalu. Já osobně se na něj moc těším a myslím, že by si tento nedělní večer neměl nikdo nechat ujít.“

Festival na ulici opět představí zejména plzeňskou kulturu

Jako sólistka vystoupí s Plzeňskou filharmonií zpěvačka Andrea Holá, kterou znají diváci především z úspěšného účinkování v oblíbených muzikálech např. Mýdlový princ, Antoinetta, královna Francie nebo Trhák, Mefisto nebo Sestra v akci.  V roce 2014 se zúčastnila druhého ročníku soutěže Hlas Česko Slovenska a v soutěži skončila čtvrtá. Momentálně působí v několika přestaveních Divadla Studio Dva a v Divadle bez zábradlí a je také sólistkou Hudebního divadla Karlín. Ke spolupráci ji pozval osobně šéfdirigent Plzeňské filharmonie Chuhei Iwasaki, pod jehož taktovkou celý koncert proběhne.

„Chtěli jsme po dlouhé nucené koncertní odmlce přinést Plzeňanům nějaký letní exkluzivní dárek a podařilo se domluvit vystoupení, které jinak provádíme výhradně v zahraničí, ve velkých halách ve Stuttgartu, Mnichově, Lipsku nebo Elbenwaldu. Navíc se podařilo pro tento koncert získat i skvělou muzikálovou zpěvačku Andreu Holou, tak to bude určitě velký zážitek. S hollywoodskou filmovou hudbou se ale budou moci posluchači setkat i při našem abonentním koncertu, který jsme zařadili do abonentní řady Crossover pod názvem Hollywoodská středa a těšit se můžete na další filmové lahůdky. Tento srpnový letní koncert pod otevřeným nebem je pro nás v Plzni premiérou. V Německu jsme jej zahráli 1. srpna na Elbenwald festivalu v Cottbusu. Moc se na koncert těším“, říká Mgr. Lenka Kavalová, ředitelka Plzeňské filharmonie.

Před Plzeňskou filharmonií vystoupí na náměstí Republiky od 18:30 Alena Kozáková a Petr Vrobel, Hollywood s Plzeňskou filharmonií pokračuje od 20 hodin. Vstup na celý program je zdarma.

Z dalšího programu

Na šesti hudebních scénách (náměstí Republiky, U Branky, Proluka, Zach´s Pub, Riversound stage a Anděl music bar) se představí jak nově vybrané kapely (např. Děda Mládek illegal Band či Znouzectnost), tak i prověření interpreti (Simona Anděl nebo třeba The Dozen Street). Fanoušci Porty se mohou těšit na vystoupení vítězů tohoto nejstaršího hudebního open festivalu u nás. Nebudou chybět Cop, Slávek Janoušek, Strašlivá Podívaná, Ultramarin, BlueGate nebo Vojta Kiďák Tomáško.

Součástí doprovodného programu budou opět výstavy, divadla, Market na ulici a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: