Offline. Foto: DJKT

Na scénu! Plzeň přivítá budoucí hvězdy muzikálového divadla

Ve dnech od 18. do 23. června 2019 proběhne na Malé scéně DJKT již druhý ročník festivalu muzikálových nadějí – Na scénu!, jehož cílem je diváky seznámit s nejlepšími inscenacemi, které české muzikálové školy během uplynulého školního roku nastudovaly, a poskytnout zájemcům možnost zúčastnit se jedinečného doprovodného programu pod vedením renomovaných profesionálů. Festival již tradičně obohatí i soubor muzikálu DJKT, tentokrát speciálním koncertem složeným z vybraných písní z oblíbených Muzikálových matiné.

Za zrodem festivalu Na scénu! stojí herec, režisér a šéf souboru muzikálu DJKT Lumír Olšovský, který chce nabídnout prostor a příležitost nadcházející generaci umělců. „Divadelních festivalů je v České republice mnoho, tento je ale výjimečný, protože se zaměřuje jen na muzikál a na to nejlepší, co se za rok urodilo na uměleckých školách, kde často vznikají velmi zajímavá představení. A my – jako Plzeň – chceme být první, kdo je takto komplexně ukáže světu,“ představuje akci Lumír Olšovský a dodává: „Festival je přínosný nejen pro studenty či umělecké šéfy a režiséry, kteří si zde mohou vybírat nové tváře do svých projektů, ale i pro veřejnost, která se tak blíže seznámí se světem muzikálu.“

Program festivalu zahájí brněnská Janáčkova akademie múzických umění, která je jedinou vysokou muzikálovou školou u nás, se zábavným funky muzikálem Offline! (úvodní foto) na motivy knihy Alexe Rühleho Bez sítě. Následovat bude koncert Letem muzikálovým světem, který diváky provede prostřednictvím nejznámějších čísel historií muzikálu, slavné hudební drama CabaretPěna dní, inscenace s písněmi Milana Svobody podle známého francouzského románu Borise Viana. Celý festival pak uzavře Konzervatoř Plzeň se zábavnou muzikálovou revue Jeptišky. Program tradičně obohatí i populární členové souboru muzikálu DJKT, tentokrát speciálním koncertem To nejlepší z Muzikálových matiné. Všechna představení se odehrají na Malé scéně DJKT od 18.00. 

Doprovodný program, konající se v prostorách Nového divadla, v podobě workshopů, seminářů a přednášek nabídne účastníkům možnost pracovat s těmi nejlepšími ve svých oborech, např. s americkým režisérem a choreografem Stevem Josephsonem, lektorkou jevištní mluvy Evou Spoustovou, lektorkou muzikálového zpěvu Hanou Peckovou, textařem a libretistou Michaelem Prostějovským, tanečníky a choreografy Petrou ParvoničovouPavlem Strouhalem či režisérem Lumírem Olšovským. Všechny lekce jsou rozděleny do několika kategorií, kde si přijdou na své zájemci z řad laické veřejnosti, studenti i profesionálové. Kvůli omezené kapacitě je nutná registrace na e-mailu [email protected] nebo v pokladně předprodeje DJKT.

Vstupenky na festivalová představení si můžete zakoupit v pokladnách DJKT, on-line na webových stránkách divadla nebo v síti Plzeňská vstupenka. Vstupenky na doprovodný program jsou v prodeji pouze v pokladně předprodeje, Smetanovy sady 16, Plzeň. Využít můžete také výhod festivalového pasu, jenž umožňuje vstup na všechna představení i na doprovodný program s výraznou slevou (k zakoupení pouze v pokladnách DJKT).

Hlavní program festivalu Na scénu!

18. června, 18.00 – Malá scéna DJKT
Alex Rühle / Martin Sládeček / Mario Buzzi
OFFLINE!
JAMU Brno – Divadlo na Orlí (Hudebně dramatická laboratoř JAMU)
„Si to vygoogluj!“ – Zábavný funky muzikál na motivy knihy Alexe Rühleho.

19. června, 18.00 – Malá scéna DJKT
Scénický koncert
LETEM MUZIKÁLOVÝM SVĚTEM 
Pražská konzervatoř (Oddělení populární hudby)
Pojďte se s námi proletět historií světového muzikálu prostřednictvím jeho nejznámějších hudebních čísel!

20. června, 18.00 – Malá scéna DJKT
John Kander / Fred Ebb / Joe Masteroff 
CABARET
Mezinárodní konzervatoř Praha (Oddělení muzikálu)
Jeden z nejúspěšnějších titulů muzikálové historie plný kontrastu, pokroucené skutečnosti a neuskutečněných snů.

21. června, 18.00 – Malá scéna DJKT
Boris Vian / Milan Svoboda / Jan Vedral
PĚNA DNÍ
Pražská konzervatoř (Hudebně dramatické oddělení)
Colin a Chloé se dočkají a prožijí nejšťastnější dny v životě. Co přijde po nich? Inscenace s písněmi Milana Svobody podle slavného francouzského románu Borise Viana.

22. června, 18.00 – Malá scéna DJKT
TO NEJLEPŠÍ Z MUZIKÁLOVÝCH MATINÉ 
Soubor muzikálu DJKT
Výběr písní z populárních matiné v podání oblíbených členů souboru muzikálu DJKT.

23. června, 18.00 – Malá scéna DJKT
Dan Goggin
JEPTIŠKY 
Konzervatoř Plzeň (Pěvecké oddělení – muzikál)
Zábavná muzikálová revue se skvělými hudebními a tanečními čísly.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: