Foto: ÚMO 3

Potvrzeno: Na Výsluní bude jezdit autobus číslo 39 každou hodinu

Autobusy na Výsluní budou jezdit častěji, se zkušebním provozem se začne již 1. dubna letošního roku.

„Po autobusu volali obyvatelé Výsluní dlouho a nyní volají po rozšíření MHD. My jsem rádi, že jsme jim mohli vyhovět a rád bych poděkoval plzeňským dopravním podnikům poděkoval za to, že nám vyšly vstříc a zkušební provoz zavádějí,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

„Zájmem města je, aby se veřejnou dopravou přepravovalo stále víc lidí na úkor dopravy individuální automobilové, a proto hledáme možnosti zavádět nové linky a posilovat ty stávající, zejména na okrajích města, kde o to lidé prostřednictvím svých městských obvodů projevují zájem. Věřím, že novinka v podobě celodenního provozu na Výsluní bude místními využívána,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí.

Radní schválili MHD zdarma pro občany od 65 let, jednotlivé jízdné do 26 let za polovic. Změna platí od 1. dubna

Od 1. dubna by měl autobus na Výsluní jezdit mezi pátou hodinou ranní a desátou večerní v intervalu zhruba 60 minut, a to až do začátku letních prázdnin. Podle toho, jak jej budou cestující využívat, se pak situace vyhodnotí a četnost spojů poté optimalizuje. Vyhodnocení tříměsíční zkušební doby by se mělo promítnut do dlouhodobé úpravy jízdního řádu od 1. září letošního roku.

V současné době zajíždí autobusová linka na Výslunní pouze v ranních hodinách mezi 5:30 až 7:30 a pak odpoledne mezi 13. do 18. hodinou.

Městská hromadná doprava obsluhuje lokalitu Výsluní už více než dva roky. Do zavedení pravidelné linky museli místní využívat jen svá auta, kola nebo vlastní nohy. V rámci zkoušek průjezdů a velikostí vozů byl pro obsluhu Výsluní nakonec zvolen midibus. Po dvou letech provozování linky se ale ukázalo, že zájem ze strany obyvatel této lokality je tak velký, že midibusy svou kapacitou už nestačí. V září loňského roku proto proběhla zkouška většího typu autobusu, který bude potřebám obyvatel více vyhovovat. Je prostornější, moderně vybavený a vejde se do něj i více dětských kočárků.

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: