Foto: Plzeňský kraj

Na XVII. reprezentačním plese podpořil Plzeňský kraj projekt „V síti“

Reprezentační ples Plzeňského kraje hostil v sobotu 1. února 2020 plzeňský Parkhotel. Na ples s názvem „křišťálový“ dorazila téměř tisícovka hostů. Ani letos nechyběla charitativní akce, která tentokrát vynesla 261 tisíc korun na osvětovou kampaň projektu „V síti“.

Slavnostní večer zahájil hejtman kraje Josef Bernard s manželkou a pak už se rozběhl program, který skončil dvě hodiny po půlnoci.

Krátce po úvodním předtančení v režii Petry Parvoničové předal hejtman šek na 261 tisíc korun, kterou darovaly partnerské firmy Plzeňského kraje. Částka bude využita na uspořádání debat a projekcí, jejichž cílem bude upozornit na nebezpečí, která číhají na děti na internetu. Osvětovou kampaň odstartuje celovečerní dokumentární film režiséra Víta Klusáka s názvem „V síti“, který půjde do kin koncem února. Sám režisér s jednou z protagonistek filmu dorazil na krajský ples převzít šek a také představit úvodní trailer filmu.

Největší hvězdou večera byl zpěvák Miroslav Žbirka, který přilákal na hlavní sál doslova davy a fanoušci ho vůbec nechtěli pustit z pódia. Velký úspěch sklidilo ale také taneční vystoupení páru Veronika Arichteva – Michal Necpál nebo zpěvačka Tereza Mašková. Večerem provázel návštěvníky Big Band Karla Vlacha a moderátor Petr Vágner. Sál Conferenza ovládla kapela Sebranka.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: