Foto: Spolek ksvětu.

Jedenáctý ročník Náplavky k světu.? Hudba, tanec, slam poetry, jóga, nový cirkus i program pro děti nebo sauna!

Oblíbený multižánrový festival ve veřejném prostoru Náplavka k světu. letos oživí jeden z plzeňských břehů už pojedenácté! Letošní ročník zakotví v období od 26. května do 17. června stejně jako v loňském roce na soutoku Mže s Radbuzou a i tentokrát nabídne program plný hudby, divadelních představení, jógy, tančení, slam poetry nebo workshopů nového cirkusu. Chystá se také odpoledne pro rodiny s dětmi a vystoupení Vladimira 518, který každoročně bourá nejen plzeňské náplavkové břehy. Letošní novinkou a dost možná největší návštěvnickou atrakcí bude pojízdná sauna, navržená a postavená ateliérem k světu. Chybět samozřejmě nebude příjemné posezení a občerstvení na baru.

Spolek k světu. se se svým multižánrovým festival i tohle léto usídlí na soutoku Mže s Radbuzou a i tentokrát nabídne program, který každoročně navštěvují tisíce návštěvníků. „V programu i letos najdete oblíbené stálice. Nejen páteční a sobotní večery budou patřit koncertům. Prostor tradičně dáváme lokálním kapelám a novým talentům i osvědčeným jménům. V koncertním programu tak nebude chybět rapper Vladimir 518 nebo písničkář Vojtaano Záveský. Z lokálních kapel se můžete těšit například na kapelu Hibaj. Dva večery věnujeme také nestárnoucím hvězdám, takže pokud jste fanoušky legendárních skupin Queen nebo Abba, nesmíte si nechat ujít večery s jejich hudbou. Sobotní rána a středeční odpoledne patří józe, na programu budou i oblíbené tančírny, večery se slam poetry, které mají v Plzni tradici a spoustu fanoušků, a také workshopy nového cirkusu. Novinkou budou výtvarné workshopy tematicky spojené s vodou nebo recyklací,“ prozradila Kateřina Minářová, manažerka programu festivalu. „Za jedenáct let pořádání festivalu je tým nejen zkušenější, ale také se pořádně „rozrostl“, a tak na programu nebude chybět ani program pro děti. V rámci zahájení  také uvedeme výstavu – site specific instalaci Jany Trnkové s názvem  Vzkaz v láhvi ,“ uvedla Minářová.

Náplavka
Foto: Spolek ksvětu.

„Festival už pár let pořádáme, a tak víme, jaký program naše návštěvníky baví. O jógu, tančírny nebo workshopy nového cirkusu je zkrátka nemůžeme ochudit. Letošní ročník ale bude více výtvarný,“ řekla Lucie Vokurková, ředitelka festivalu. „Už dlouho jsem snil o sauně na plzeňském břehu a jsem hodně rád, že se nám letos tenhle nápad povede zrealizovat. Pojízdnou saunu s fasádou z opalovaného dřeva, kterou navrhl náš ateliér a kterou jsme vlastníma rukama vyrobili, slavnostně představíme v průběhu festivalu,“ dodal Jakub Mareš, zakladatel spolku a duchovní otec festivalu Náplavka k světu.

„V loňském roce jsme se přesunuli na další z plzeňských říčních břehů, a to na soutok Mže s Radbuzou. Myslím, že se nám tu povedlo vytvořit hodně příjemné místo, kam rádi chodili mladší i starší ročníky. Proto letos festival neskončí 17. června, na kdy je naplánovaná programová tečka za festivalem, ale v komornějším měřítku břeh bude žít dál. Náplavkový bar bude otevřený od začátku festivalu, tedy od pátku 26. května, až do konce léta. Každý týden se tu navíc bude konat nějaká hudební akce, na což se moc těšíme,“ dodal Mareš.

Více informací a kompletní program na naplavka.ksvetu.cz a na FB profilu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: