Zdroj obrázku: Vankara / Shutterstock.com

Důvody, proč jsou náušnice z bílého zlata oblíbenou volbou

Věděli jste, že první zmínky o náušnicích pochází již z roku 3 000 před naším letopočtem? Pokud milujete zdobení svých uší a nedáte na náušnice dopustit, určitě si pořiďte náušnice z bílého zlata.

Jak bílé zlato vzniká a jaké jsou jeho výhody?

Bílé zlato je kombinací zlata a příměsí paladia, niklu či například stříbra. Každá příměs propůjčuje bílému zlatu jiné vlastnosti. Kupříkladu kombinace zlata a niklu je extrémně tvrdá a odolná, zatímco příměs paladia promění výsledné bílé zlato v měkčí materiál, a díky tomu se následně skvěle kombinuje s ozdobnými drahými kameny. Kromě toho, že se z bílého zlata vyrábí náušnice, stále častěji si můžeme povšimnout na prstech novomanželů snubní prsteny vyrobené právě z tohoto pevného a elegantního materiálu.

Elegance, jedinečnost a kvalita

Kromě toho, že je bílé zlato velmi kvalitním materiálem, je oblíbené také díky tomu, že šperky z něj jsou elegantní a vkusné. Náušnice z bílého zlata působí jemně a žensky a nejčastěji jsou doplněny perlami, brilianty či diamanty. Díky tomu se dokonale hodí ke každému oděvu a lichotí každému typu pleti.

Snadná údržba a dlouhá životnost

Pokud vás zajímá, proč upřednostnit bílé zlato před stříbrem, když jsou si oba tyto materiály velice podobné, máme pro vás jednoznačnou odpověď. Bílé zlato je kvalitnější než stříbro a používáním nečerná. I přes jeho vysokou odolnost a dlouho životnost je ale rozhodně moudré se o náušnice a další šperky z bílého zlata starat. Neriskujte jejich ztrátu a sundávejte si je před koupelí, pobytem v moři, bazénu či před sportovními aktivitami.

Bílé zlato je odolným, kvalitním, moderním a oblíbeným materiálem. Používá se nejenom k výrobě náušnic, které jsou často zdobeny drahými kameny, ale také k výrobě snubních prstenů a dalších typů šperků. Protože se jedná o materiál, který se hodí ke každému typu pleti a vždy vypadá jemně a elegantně, není vůbec překvapivé, že je mezi nositeli šperků tak oblíbený.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: