Nevyhazujte tiskárnu z okna, víme, jak ušetřit při tisku doma i v kanceláři

S nárůstem cen stále více z nás přemýšlí, kde by se ještě dalo ušetřit. Jednu z možností přitom máme přímo před očima. Co takhle naučit se, jak šetřit při tisku doma i v práci? Ať používáte pomocnici tiskárnu při podnikání nebo v provozu domácnosti, tady jsou 4 užitečné tipy, které vám pomohou ušetřit a tisknout úsporněji. Jak na to?

Ještě, než začnete s tiskem, zastavte se na chvíli

Malé zamyšlení vám pomůže s rozhodnutím, zda je váš plánovaný tisk doma nebo v práci skutečně nutný – a zda se tedy do něj budete pouštět. Víte, že někdy je tisk úplně zbytečný? Stačí si vzpomenout na to, že žijete v digitální době a mnoho dokumentů lze podepisovat a archivovat elektronicky. V ostatních případech samozřejmě tisknout můžete, ale nezapomeňte se inspirovat našimi úspornými tipy.

BENEFIT: Při omezení četnosti tisku ušetříte místo a starosti se skladováním různým dokumentů. Uspoříte rovněž za provoz skartovacích přístrojů.

Kvalitní přístroj? I na tiskárně záleží

Koupit nekvalitní tiskárnu by se vám nemuselo vyplatit. Právě na typu přístroje záleží – odvíjí se od něj energetická spotřeba, ale i kvalita či cena tisku. Dobrý spotřebič rovná se dobré náklady na tisk. V ideálním případě se vám (obzvláště v kanceláři) bude hodit multifunkční tiskárna, která zastane funkci tiskárny, kopírky i skeneru. Každý spotřebič je navíc označen energetickým štítkem, který udává jeho energetickou náročnost. Čím dál je písmenko štítku v abecedě, tím je přístroj náročnější. A jak pořídit ideální tiskárnu? Nechte si poradit s ohledem na vaše potřeby tisku.

Krmivo pro tiskárnu? Existují ekonomické varianty

Ne vždy je nutné pořídit originální barvy do tiskárny. Náplně pro tisk jsou dnes k dostání také jako alternativní tonery a dokonce i repasované tonery. Tyto dvě možnosti kvalitou šlapou na paty originálům – jsou levnější, protože o originální značky nejde. Jsou to náplně do tiskárny, které jsou s některými přístroji kompatibilní. Právě podle kompatibility s vaším přístrojem můžete vybrat levnější možnost, jak doplnit chybějící barvu. Překvapí vás nejen srovnatelnou kvalitou, ale až o 40 % nižšími náklady na tisk. A náš trik, jak šetřit při pořízení barev? Sledujte výkup použitých tonerů.

TIP: Jak na výběr papíru do tiskárny? Řiďte se nejen podle ceny, ale i typu přístroje. Vybírejte podle gramáže, ceny a určení.

Jak ještě ušetřit? S těmito triky při tisku

Do nákladů na tisk se neřadí jen energetická náročnost a spotřeba přístroje, ale i cena papíru a volba tiskového režimu. Některé tiskárny vám umožní zapnout takový režim a tisknout nízkonákladově. Navíc se nabízí i výběr vhodného písma. Pohrajte si s ekologickými fonty, které šetří barvu do tiskárny. Že jste je dosud neznali? Tak směle do průzkumu!

TIP: Pokud je to možné, vsaďte na ekonomické balení a recyklovaný papír. Ušetříte tak i životní prostředí.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: