Eva Matějovičová. Foto: Nadace sportující mládeže

Nominace na mladé Sportovce Plzně 2020 jsou spuštěny

Pandemie covid-19 ovlivní i podobu ankety Sportovec Plzně 2020 v kategoriích žactva a dorostu, kterou připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. Sportovcům se ale od města dostane ocenění i tentokrát.

„Opatření spojená s pandemií výrazně ovlivnila soutěže prakticky napříč sportovními odvětvími. Vzhledem k tomu, že došlo ke zrušení sezóny v řadě kolektivních sportů, nebude tentokrát vypsána kategorie družstev. To ale neznamená, že sportovci z kolektivních sportů přijdou zkrátka. Jedince, kteří se blýskli svými výkony, je možné nominovat na ocenění v individuálních kategoriích,“ uvádí Lukáš Lintimer, člen správní rady Nadace sportující mládeže.

Nominovat je možné jednotlivce v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. V případě jednotlivců musí být naplněna podmínka, že nominovaný sportovec má trvalé bydliště v Plzni nebo v roce 2020 působil v plzeňském sportovním klubu.

Provětrejte horská kola. Tipy na pumptracky (boulodráhy) v Plzeňském kraji

Za rok 2020 nebude vypsána ani kategorie Trenér roku mládeže. Jako obvykle ale budou oceněni trenéři za dlouholetou práci s mládeží. Naopak novinkou bude zvláštní kategorie určená sportovcům, kteří se v době pandemie jako dobrovolníci zapojili do pomoci ať už ve zdravotnictví, seniorům nebo třeba ve školství formou doučování apod. 

„I přesto, že nominace tentokrát nebudou výsledkově tak bohaté, jako v předcházejících letech, sportovní naděje si ocenění jistě zaslouží. Proto budeme rádi za všechny podané návrhy. Moc nás mrzí, že sportovcům vnější vlivy znemožnily předvést se v plném lesku, jak jsme byli zvyklí, ale věříme, že se situace bude již jen zlepšovat,“ dodává Lukáš Lintimer. 

Nominační formuláře jsou spolu s dalšími podrobnějšími informacemi k dispozici na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz. Uzávěrka nominací byla stanovena na
15. ledna 2021. Termín a forma samotného vyhlášení výsledků ankety Sportovec Plzně 2020 v kategoriích žactva a dorostu bude upřesněna v proběhu první poloviny roku 2021 s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci.

Profily všech nominovaných budou představeny na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz a facebooku Nadace sportující mládeže. 

Aktuální držitelkou titulu Sportovec Plzně za předcházející rok je v kategorii staršího žactva Eva Matějovičová (sportovní aerobik). Kategorii dorostu již druhým rokem vládne tenista Jonáš Forejtek. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: