Ilustrační foto. Zdroj: PR

Oživte svůj outfit stylovými šperky v letním duchu

Léto je tady a žádá si nejen lehké a vzdušné outfity, ve kterých vám bude příjemně, ale i vhodně sladěné doplňky a šperky. Jakým drahokamům a stylům klenotů dát přednost a čeho se vyvarovat, pokud si je chceme vzít třeba na dovolenou u moře?

Nebojte se barev

Kdy jindy je ideální čas na to provětrat ze šperkovnice šperky všech barev? Na začátku je třeba znát jen pár pravidel pro barevné kombinace. Aby dohromady nepůsobily přeplácaně, kombinujte je citlivě. Žluté šperky vypadají nejlépe s černou a šedou, romantické růžové drahokamy zase ladí s šedou a bílou barvou. S vášnivou červenou nebo zelenou buďte opatrnější – stačí samotné. Modrá zase sluší všem, kdo ji zkombinuje se žlutými prvky. Velmi populární je i motiv duhy a perleťových odlesků.

Dámské i pánské šperky pro všechny příležitosti nejen v létě můžete najít na Najdisperky.cz.

Minimalismus pro vzdušné a romantické outfity

Minimalistické šperky zažívají v posledních letech boom. Jsou nenápadné a decentní, sladit je můžete s nejrůznějšími outfity a budete mít jistotu, že to s nimi nikdy nepřeženete. Vybírejte šperky v jemných barvách, zaměřte se na čisté a jednoduché linie. Díky tomu si můžete dovolit mixovat jednotlivé barvy i styly. Minimalistické šperky se navíc dají skvěle vrstvit na sebe.

Zlaté detaily zdůrazní opálení

Opálené kůži sluší šperky s barevnými drahokamy, i jemnější kousky. Nebojte se vybírat výraznější náhrdelníky u jednobarevných topů a triček, větší výstřihy si zase zaslouží delší řetízky s přívěsky. Tu pravou letní atmosféru vám pomohou podpořit i šperky s motivy lastur ve zlaté nebo krémové barvě.

Jak se starat o šperky v létě

Léto je pro nošení šperků specifické období. Náhrdelníky i náramky jsou často vystaveny vodě, potu, sluníčku i různým krémům. Jak si poradit, aby vám šperky vydržely zářivé a jako nové?

  • Vysoké teploty mohou změnit barvu vašeho drahokamu, negativně se může projevit i pot, který urychluje oxidaci na povrchu kovu. Nezapomeňte proto klenoty vždy před uložením do šperkovnice důkladně očistit a zbavit nečistot. Jak vyčistit šperky a další užitečné rady si můžete přečíst v článcích o špercích na magazínu Najdisperky.cz.
  • Dejte si pozor na termální i chlorované vody v bazénech, zejména pokud máte šperky ze stříbra. Je vždycky lepší šperky předtím sundat, mohou totiž zčernat a změnit barvu. U moře to nevadí, ale tam si zase dejte pozor na to, abyste měli prsteny i náhrdelníky dobře nasazeny a nemohly se ztratit ve vlnách.
  • Kontakt šperkům nesvědčí ani s nejrůznějšími parfémy nebo opalovacími krémy. Ty aplikujte před nasazením šperků. Po sundání opět šperky očistěte.

   

  Sdílejte:
  Přidat na Seznam.cz

  Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

   
   Tipy z kalendáře akcí: