Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pedagogové se mohou nechat testovat v Synlabu zdarma. Pro samoplátce nabízí laboratoř slevu

Pedagogičtí pracovníci mohou v rámci plošného dobrovolného testování na infekci SARS-CoV-2 antigenním testem od pondělí 7. prosince využívat mobilní odběrová pracoviště společnosti Synlab. Odběr a test jim po předložení potvrzení o výkonu práce od zaměstnavatele zdarma provedou na odběrovém místě v Plzni v Majerově ulici na Borech.

Na test je nutné předchozí objednání, které je možné pouze prostřednictvím speciální covid linky 800 100 073. „Výsledky antigenního testu obdrží učitelé ve formě certifikátu přímo na odběrovém pracovišti, a to přibližně do patnácti minut od odběru. Pokud bude u někoho zaznamenán pozitivní záchyt infekce SARS-CoV-2 antigenním testem, podstoupí rovnou i odběr pro vyšetření přesnější metodou PCR,“ říká vedoucí laboratoří SYNLAB MUDr. Jarmila Bečvářová.

Ve Fakultní nemocnici se můžete nechat testovat na přítomnost protilátek proti viru SARS-CoV-2

V období od 7. do 22. prosince zároveň je v laboratoři možné vyšetření přímého průkazu infekce SARS-CoV-2 metodou PCR pro samoplátce za sníženou cenu 1 499 Kč. Standardně za něj klienti platí 1 756 Kč. „Jsme rádi, že dočasnou úpravou ceny alespoň částečně pomůžeme snížit náklady občanům, kteří se budou chtít nechat vyšetřit v souvislosti s bezpečným setkáváním s blízkými v období Vánoc,“ říká ředitelka společnosti synlab czech a synlab slovakia Kateřina Bílly Danyšová. Na odběr pro vyšetření přímého průkazu infekce SARS-CoV-2 za sníženou cenu se mohou zájemci objednat na kterékoliv z 11 odběrových pracovišť v online rezervačním systému na webových stránkách www.synlab.cz/covid-19.

Od 24. do 26. prosince 2020 a od 31. prosince 2020 do 1. ledna 2021 bude pracoviště zavřeno.

Laboratoře SYNLAB se po zařazení na seznam akreditovaných laboratoří zapojily do testování na přítomnost infekce SARS-CoV-2 v pondělí 16. března 2020. Od tohoto data již otestovaly přes 126 000 vzorků. Vzorky k nim putují ze zdravotnických zařízení, vlastních odběrových pracovišť a soukromých společností, jako je například řídící orgán evropského fotbalu UEFA či filmové produkce.


Reklamní sdělení:

Servis laboratorních vah – akreditovaná kalibrace


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: