Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Pendleři do Německa musí na test každý druhý den

Německá vláda zařadila Českou republiku na seznam vysoce rizikových zemí, a proto se od neděle mění pravidla pro vstup na území této země. Nejcitelněji se změna dotýká přeshraničních pracovníků.

S platností od pondělí 25. ledna se bude muset každý prokazovat negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší 48 hodin. Pokud pracovník jezdí za prací přes hranice každý den, musí se každé dva dny nechat testovat.

Okres Cham proto na hraničních přechodech Folmava/Furth im Wald a Lísková/Höll zřizuje místa pro antigenní rychlotesty, která budou v provozu každý pracovní den od 5 do 8 a od 13 do 16 hodin. Testy jsou pro pendlery zdarma, nutná je však registrace předem na https://21dx.medicus.ai. Bavorská strana v souvislosti se situací slibuje rozšíření o další testovací místa.

Po dobu pobytu v Bavorsku není nutné další testování, nařízení se týká pouze příjezdu. Při cestování hromadnou dopravou je třeba test předložit již dopravci. Výjimka se vztahuje pouze na osoby, které Českem projely bez zastavení nebo pro pobyt zaměstnanců pracujících v dopravě, který nepřekročí 72 hodin.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Cookie Consent with Real Cookie Banner