Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

V těhotenství nemusí být káva tabu. Víme, jak je to ve skutečnosti

Káva je často v rámci těhotenství nedoporučována. Je ten důvod ale skutečně oprávněný? Na to si odpovíme v našem článku. Káva je totiž lahodný nápoj, který pro nás často je určitou vzpruhou, jakmile si dopřejeme náš oblíbený šálek. Pokud si neodpustíte šálek ranní kávy, tak vám možná pomůže zvládat lépe i těhotenství.

Káva a těhotenství jde dohromady

Hlavním důvodem, proč se káva v těhotenství nedoporučuje, je obsah kofeinu. Ve skutečnosti to však rozhodně není takový problém, jakým by se mohlo na první pohled zdát. Důvodem je to, že obsah kofeinu jednom šálku kávy je naprosto minimální. Pokud si dáte ráno jeden šálek kávy, tak to žádným způsobem nemůže ovlivnit vývoj plodu. Pití kávy v těhotenství je tak zcela bezpečné, pokud to samozřejmě nebudete extrémně přehánět. Toto je potvrzeno už řadou studií, které navíc stanovily jako bezpečnou hranici asi 200 mg kofeinu denně. Nastávající maminky se tak jednoho šálku kávy opravdu bát nemusí, bylo by to zcela zbytečné.

Káva dokonce žádným způsobem neovlivňuje ani tvorbu mléka, nezpůsobuje hyperaktivitu narozených dětí, takže ani v tomto směru prokázán žádný vliv nebyl. Pokud však chcete být opravdu maximálně opatrní, existuje samozřejmě možnost zvolit:

  • Kávu bez kofeinu
  • Kávu s nízkým obsahem kofeinu

Často máme problém s tím, že taková káva nám jednoduše nechutná. Pokud si však koupíte kvalitní kávu z dobré pražírny, kterých je dnes na trhu už na výběr opravdu hodně, tak si dokážete pochutnat i na takové kávě.

Jak se připravit na mateřství?

Pokud čekáte své první dítě, vždy to bude o něco komplikovanější. Přípravy na výchovu dítěte potom bereme vždy maximálně vážně, i když rodiče, kteří už nějaké děti mají, moc dobře vědí, že na vše se jednoduše nepřipravíte. To nejjednodušší, co můžete udělat, je ale třeba výběr hračky pro děti do nového pokojíčku. Nebo třeba příprava pokojíčku samotného. Je to jedna z věcí, kterou můžete mít připravenou dopředu a dokáže vás tak trochu uklidnit.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: