Foto: Alena Palkosková

V Borské ulici byla dokončena cyklostezka

V plzeňské Borské ulici byla dokončena chybějící část cyklostezky. Nový úsek o délce 100 metrů propojil již hotové části. Ulice je tak bezpečnější pro chodce i cyklisty.

„Tento úsek představoval bariéru mezi dvěma již dokončenými částmi stezky a byl dlouhodobě kritizován ze strany cyklistů a chodců. Po vzájemné domluvě se zástupci města Plzně převzal realizaci městský obvod Plzeň 3,“ vysvětluje první místostarosta obvodu Petr Baloun. Díky novému úseku se zvýší bezpečnost cyklistů i chodců v této části Borské ulice. Původní náklady na stavbu byly rozpočtovány na jeden milion korun. Podařilo se ale vysoutěžit cenu 910 tisíc korun. „Jsem rád, že funguje spolupráce mezi městem Plzeň a naším obvodem, a že jsme se domluvili na řešení, které vyhovuje všem,“ dodává místostarosta Ondřej Ženíšek.

„Přestože se jedná v tomto případě pouze o úsek dlouhý sto metrů, jsem přesvědčen, že se právě zde počítá dvojnásob. Každé propojení a doplnění cyklostezek na území města přispívá ke zvýšení kvality infrastruktury a vylepšení podmínek pro rostoucí počet těch, kteří se chtějí po městě přepravovat na kole. Jsem moc rád, že jde o společný cíl města a městského obvodu Plzeň 3,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Stezka je navržena jako dělená s jedním pruhem o šířce jednoho metru pro cyklisty a přilehlým chodníkem šířky 2,25 metru. Cyklostezka je od vozovky oddělena silničním obrubníkem a bezpečnostním pásem o šířce minimálně 0,5 metru. Od chodníku je oddělena pásem z reliéfní zámkové dlažby. Povrch cyklostezky je z asfaltového betonu a chodníku z betonové dlažby. Stavba stezky trvala 2 měsíce.

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: