Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plzeň chystá další ročník DronFestu, unikátní show s drony se odehraje už počtvrté

První červnový víkend roku 2019, tj. 1. a 2. 6., bude v západočeské metropoli patřit dalšímu ročníku oblíbeného festivalu bezpilotního létání DronFest. Lidé se mohou těšit na atraktivní program, který přinese kromě osvědčené zábavy i řadu novinek. V rámci festivalu vyhlašují organizátoři také soutěže o atraktivní ceny – DronApp a FotkaFilm. Registrace do soutěže DronApp je již spuštěna, souboj o nejlepší fotku a video z dronu odstartuje v březnu. Festival, který se dostal mezi největší akce svého druhu na světě, pořádá město již čtvrtým rokem a vstupné na něj je zcela zdarma. 

„Program bude jako každý rok nabitý, chybět nebude veletrh dronů, přednášky na nejrůznější témata nebo exhibiční závody dronů v jediné městské FPV aréně v České republice,“ řekl technický náměstek Pavel Šindelář, pod něhož patří organizátor celé akce Správa informačních technologií města Plzně. 

„Kompletní program odtajníme v průběhu následujících měsíců, už teď ale můžu prozradit, že se lidé mohou opět těšit na Petra Jana Juračku, který svým poutavým vyprávěním o cestování s drony v loňském roce nadchl do posledního místa obsazený přednáškový sál. Přijede také Radim Kolibík, fotograf, jehož snímky ohromují celý svět nebo herec a režisér Antonín Procházka mladší, který vezme diváky do zákulisí filmového průmyslu,“ uvedl Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně. 

Plzeň dokončila pátou etapu monitorovacího systému. Aktuálně je ve městě 173 kamer!

Za zmínku stojí i soutěže, do kterých se lidé v rámci DronFestu mohou přihlásit – DronAppFotkaFilm. „DronApp je soutěž pro studenty do 30 let. Ti se mohou přihlásit s nápadem, který najde využití v tomto rychle se rozvíjejícím průmyslu. Může jít přitom o projekt z různých oblastí – například konstrukční nebo inovační řešení, aplikace, design atd. Pro vítěze máme připravené hodnotné ceny. Registrace je možná do 3. března na webových stránkách festivalu www.dronfest.cz,“ vysvětlil Tomáš Cholinský, vedoucí oddělení Podpory podnikání Správy informačních technologií města Plzně.

Další z uvedených soutěží – FotkaFilm – bude vyhlášena v průběhu března. Do souboje o nejlepší fotografii a video z dronu každoročně obdrží organizátoři desítky originálních snímků.  Informace o festivalu budou pravidelně aktualizovány jednak na webu, ale zájemci mohou sledovat i facebookové stránky DRONFEST PLZEŇ.

Podle radního pro oblast podpory podnikání a Smart Cities Vlastimila Goly jsou aktivity města Plzně související s drony, tedy i DronFest, součástí konceptu Smart City Plzeň. Ten má za cíl přinášet taková řešení v různých oblastech, jež vylepšují a zpříjemňují život obyvatelům západočeské metropole.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: