Foto: Visit Plzeň

Nová komentovaná prohlídka seznamuje se slavnými, ale pomalu zapomenutými podnikatelskými jmény

Turistické informační centrum Visit Plzeň připravilo na letošní sezonu novou komentovanou prohlídku. Účastníky seznamuje s úspěšnými plzeňskými podnikateli, z nichž mnozí, na rozdíl od Emila Škody, upadli v zapomnění. Objevte příběh podnikatelských úspěchů a někdy i pádů Jana Cingroše, Tomáše Khüryho, rodiny Brožíkových a dalších velkých jmen.

Martinská ulice v centru Plzně se nejmenuje podle kdejakého Martina, ale podle stavitele Martina Stelzera, který v Plzni postavil stovky budov a dalších staveb včetně Měšťanského pivovaru, Staré synagogy anebo Saského mostu. Václav Brožík starší byl naopak dvorním dodavatelem kočárů pro císaře Františka Josefa I. Jeho syn Václav se poté s Františkem Křižíkem podílel na rozjezdu plzeňské tramvajové dopravy a z výroby kočárů přesedlal na výrobu automobilových karoserií.

Kdo ale vydláždil plzeňské ulice, kdo vyráběl nejlepší kachlová kamna v Rakousku-Uhersku, jaký rodinný klan podnikal v lokalitě U Zvonu, kdo byli první plzeňští fotografové anebo jaká firma sídlila v domě U Zlatého lva? To vše se dozvíte na komentované prohlídce Stopy průmyslové revoluce, která se do konce prázdnin koná ještě v sobotu 12. a 19. srpna od 15:30 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v infocentru anebo online na Plzeňské vstupence.

Zdroj: Visit Plzeň

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: