Foto: SVSMP

Z Plzně se kvůli uzavírkám stává bludiště. V pondělí začaly hned tři další opravy

Od pondělí 1. července se v Plzni zkomplikuje řidičům a pasažérům městské hromadné dopravy cesta v několika částech města. Opravou projde Kotíkovská ulice na Lochotíně, Goethova ulice v centru města a v Liticích dojde k uzavírce hlavní silnice v souvislosti s výstavbou nových nástupišť. Opravu všech dotčených úseků zajišťuje Správa veřejného statku města Plzně. V městě probíhá řada dalších silničních staveb.

Oprava Kotíkovské ulice

Oprava povrchu Kotíkovské ulice v hodnotě 7 milionů Kč s DPH potrvá do 20. srpna. Součástí prací bude i úprava vyvýšeného přechodu pro chodce, aby přes něj mohly lépe projíždět autobusy městské hromadné dopravy (MHD). Kvůli stavebním pracím bude linka MHD číslo 27 dočasně přerušena. Během rekonstrukce bude Kotíkovská ulice průjezdná jen v jednom směru, a to směrem z centra.  Řidiči jedoucí tímto směrem budou muset využít objízdnou trasu po staré Karlovarské a poté až ke křížení s ulicí Na Chmelnicích.

Kvůli rekonstrukci Kotíkovské ulice bude od 1. července do konce srpna 2024 přerušen provoz linky MHD číslo 27, což se dotkne obsluhy zastávek Nemocnice Privamed, Skautská a Tleskačova.

Plzeň podporuje nový průtah městem. Ulevit se má Klatovské i Karlovarské třídě

Výměna povrchu Goethově ulici

Oprava v Goethově ulici se týká dlažby včetně žulových obrubníků. Město také upraví dlážděný přechod pro chodce před budovou Komerční banky. Stavba za zhruba 4,3 milionu korun s DPH potrvá do konce září. Ulice slouží pouze průjezdu a zastavování vozidel MHD a k obsluze objektů a nemovitostí. Během opravy bude uzavřena a řidiči budou jezdit přes Anglické nábřeží.

Zastávky trolejbusů MHD číslo 13 a 14 Goethova budou zrušeny. Cestující budou ve směru do centra odbaveni v náhradní zastávce Prokopova v ulici Prokopova. Obě linky budou jezdit odklonem přes Anglické nábřeží podle výlukových jízdních řádů. Navážou tak na odklon linek v souvislosti s opravou tramvajové trati ve Zbrojnické.

Oprava zastávky v Liticích

Na komplikace se musí připravit i obyvatelé Litic. Zde město chystá výstavbu nových nástupišť zastávky Přeučilova na autobusové lince MHD číslo 21 na Klatovské ulici. Současně bude položen nový asfaltový povrch na části dotčené komunikace. Autobusová linka číslo 21 bude po dobu stavby odkloněna a bude zastavovat provizorně v ulici Řepné. Stavba, za kterou město zaplatí přibližně 9.2 milionu Kč s DPH, má skončit do konce srpna.

Další významné dopravní stavby v Plzni

V Plzni přes léto, které je pro dopravní stavby nejpříhodnějším obdobím, probíhá nebo bude zahájeno několik dopravních staveb. V pondělí 5. července začne oprava velké části Klatovské třídy, která přinese výrazná dopravní omezení. Současné probíhá oprava tramvajové trati ve Zbrojnické ulici a také stále běží rozsáhlá oprava Koterovské třídy. Přehled většiny dopravních omezení v Plzni naleznete v našem přehledu.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: