Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Plzeň představí technologie budoucnosti, chystá největší regionální setkání inovátorů

Plzeňský areál DEPO2015 se stane ve čtvrtek 27. září dějištěm akce s názvem Inovujeme Plzeň. Jednodenní festival nabídne návštěvníkům technologie z oblasti umělé inteligence, řešení pro chytrá města, průmyslové inovace regionálních podniků, recenze firem nebo výzkum z univerzitního prostředí. Vstupné na největší regionální setkání inovátorů v západočeské metropoli 2018 bude pro zájemce zcela zdarma.

Plzeň si jednoznačně klade za cíl být městem inovací, vývoje a výzkumu a já jsem velice rád, že se tuto vizi daří naplňovat. Pod hlavičkou iniciativy Smart City Plzeň vytváříme takové projekty, které lidem usnadňují a zlepšují život – ať už jde o defibrilátory v ulicích, inteligentní zastávky, moderní bezpečnostní opatření ve školních družinách, mapu intenzity dopravy, elektronický portál občana a další. Prostřednictvím této akce chceme přiblížit aktivity Plzně zaměřené na technologie budoucnosti, ale také inovátorskou činnost společností, které se v našem regionu zabývají vývojem. Věřím, že festival nabídne spoustu skvělých nápadů, inspirativních lidí a stane se místem pro navázání přátelství, kontaktů a spolupráce,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Lidé se mohou těšit například na zajímavé projekty Správy informačních technologií města Plzně, která akci organizačně zajišťuje. Představí se místní městské Centrum robotiky spolu s roboty NAO a PEPPER, projekt otevřených dat TUTA PLZEŇ nebo například studentský vesmírný satelit Pilsen Cube II. „Je toho opravdu mnoho, nicméně určitě bude zajímavé také představení antikolizního robotického dronu ELIOS nebo bezpilotního prostředku SARAH, který byl oceněn dvěma Oscary za technické inovace ve filmu. Co se týká dronů, za zmínku stojí jistě také účast světového lídra v oblasti bezpilotního létání, společnosti DJI,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Návštěvníci se skrze společnosti zaměřené na inovace seznámí například s virtuální realitou, k vidění bude také prototyp chytrého deraboxu, tedy detektoru výskytu myšovitých škůdců v průmyslových objektech, aplikace Ventusky, počítačové vidění s využitím neuronových sítí a další webové aplikace. Seznam vystavovatelů je navíc stále otevřený, zájemci se mohou hlásit na e-mail [email protected].

Podle ekonomického náměstka primátora Pavla Kotase akce vznikla na základě iniciativy skupiny na podporu podnikání, která funguje přes rok. „Navazujeme tak na další úspěšné akce města, které umožňují setkávání lidí a firem s inovativními nápady. I díky těmto projektům se daří uvádět řadu chytrých řešení v život. Daří  se nám propojovat univerzitu, firmy i výzkumné subjekty na platformách tohoto typu,“ uvedl Pavel Kotas.

Na akci nebudou chybět ani zástupci z univerzitního prostředí. „Na programu je interaktivní představení fakulty aplikovaných věd, elektrotechnické a strojní Západočeské univerzity v Plzni. Kromě toho se bude prezentovat Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň. Jako město nabízíme zdarma odvoz autobusy pro zájemce z řad středních škol v Plzeňském kraji,“ řekl radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka.

Souběžně s festivalem se uskuteční konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, která přinese novinky z využití dronů v různých odvětvích, představí unikátní projekty, přiblíží aktuální legislativu, představí vítězné řešení UTM (Unmanned Traffic Management) pro Českou republiku, či odhalí nejnovější dron DJI určený pro průmyslové využití.

Festival Inovujeme Plzeň odstartuje 27. září v 10 hodin v hlavní autobusové hale DEPO2015, konec akce bude v 18 hodin.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: