Foto: MMP

V prostoru bývalé točny konečné tramvaje číslo 4 vzniká nová vstupní brána do Borského parku

Plzeň začíná s revitalizací severozápadního cípu Borského parku. Prostor dříve sloužil jako plocha pro tramvajovou smyčku linky č. 4. Do května 2023 na něm město vybuduje novou vstupní brána do parku. Její dominantou bude liniový, ve velké míře prosklený jednopodlažní pavilon s plochou zelenou střechou. Odbor investic Magistrátu města Plzně, který má stavbu na starost, zahájil přípravné práce před samotnou realizací stavby již na jaře letošního roku, ve středu 3. srpna byla akce zahájena slavnostně.

„Stavba vstupní brány začne v srpnu letošního roku a hotovo bude do začátku příští letní sezony. Naším cílem je otevřít bránu do nejrozsáhlejší plzeňské parkově upravené plochy v květnu 2023. Náklady na revitalizaci bývalé točny tramvají jsou 38,8 milionu korun bez DPH,“ vysvětlil primátor města Plzně Pavel Šindelář.

K Velkému Boleveckému rybníku se po třech dekádách vrátil vodočet

Jednopodlažní pavilon bude rozdělen na část kavárny s půjčovnou kol a na část veřejných toalet. Mezi těmito dvěma částmi vznikne volný prostor umožňující průchod do parku. „Stavba tak vytvoří jakousi bránu do parku navázáním na stávající parkovou cestu. U autobusové zastávky v ulici U Borského parku střecha objektu nahradí přístřešek zastávky. Jeden pár zachovaných kolejí tramvajové smyčky bude procházet budovou do prostoru náměstí, před vstupem do parku, a stane se jakousi reklamou pro dění za objektem,“ doplnil Pavel Šindelář.

V místě bývalé tramvajové smyčky linky č. 4 proběhly již na jaře přípravné práce před samotnou revitalizací vstupu do Borského parku. Bylo vykáceno 54 kusů dřevin a keřového porostu o rozloze 1955 metrů čtverečních v prostorách budoucího objektu. Kácení proběhlo v březnu, a to z důvodu období vegetačního klidu. Město vysadí náhradních 54 kusů dřevin.

Galerie:

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: