Foto: Archiv Plzenoviny.cz

Plzeňská karta nově se Senior Pasem

Plzeň chce ještě více benefitů pro své starší občany, rozšiřuje možnost slev vázaných na tzv. Senior Pas. Ten nabízí slevy a výhody nejen na území západočeské metropole, kraje, ale i po celé České republice. 

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) a statutární město Plzeň představují ve spolupráci se Senior Pasem nové využití Plzeňské karty pro cestující ve věku nad 55 let. Jedná se o spojení Plzeňské karty a Senior Pasu, které je zcela unikátní a první svého druhu v České republice. Držitelé Plzeňské karty s logem Senior Pasu pak mohou čerpat slevy a výhody u zapojených subjektů v rámci celé České republiky. Jedná se o jeden z projektů konceptu Smart City Plzeň, kterým se snaží západočeská metropole zpříjemňovat a zkvalitňovat život svých občanů a návštěvníků. 

„Senior Pas je projektem, který, byť s označením „senior“, cílí na populaci již od 55. roku, tedy na aktivní veřejnost. Plzeň je městem, které z pohledu demografie sice nejrychleji stárne, ale o to více soustřeďuje pozornost právě na potřeby občanů ve zralém a pokročilém věku. Vedle úspěšné služby Senior Expres a nespočet projektů na podporu aktivního života, je Senior Pas dalším benefitem, kterým se snažíme zvýšit komfort života dříve narozených spoluobčanů – naším záměrem je rozšíření sítě partnerů na území města v dohledné době tak, aby nabídka slev a výhod byla pro držitele Senior Pas zajímavá a lukrativní – podobně, jako je tomu na Jižní Moravě,“ přibližuje podstatu záměru primátor města Martin Zrzavecký. 

Za 8 let své existence si získal Senior Pas přes 300 000 členů a tato základna se stále rozrůstá. Nabízené slevy jsou zaměřené na zdravotnictví, lázeňství, cestování, ubytování, stravování, slevy na zboží, vstupy do kulturních zařízení, apod. 

„Přesah dopravní karty do sociální oblasti je pro nás novým tématem a věříme, že spoluprací se Senior Pasem otevíráme dveře k další škále služeb, které bude možné s naším produktem využívat.“ uvádí Radomír Kozler, ředitel úseku Plzeňská karta. 

PMDP Plzeňskou kartu spojenou se Senior Pasem vydávají od začátku října letošního roku, a to na Zákaznických centrech na Denisově nábřeží 12 a Klatovské třídě 12. V případě, že zájemce o Senior Pas je již držitelem Plzeňské karty, není potřeba vystavovat kartu novou, ale zdarma mu bude vydána přelepka na jeho platnou Plzeňskou kartu. 

Kompletní informace, jak si o Plzeňskou kartu se Senior Pasem zažádat nebo jak získat přelepku, najdou zájemci na webových stránkách www.plzenskakarta.cz v sekci Partnerské karty nebo na www.plzen.eu/socialnisluzby. 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: