Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Kde a kdy se bude možné očkovat bez registrace v Plzeňském kraji

Aplikace první dávky vakcíny proti nemoci covid-19 bude možná v Plzeňském kraji bez předchozí registrace na osmi vybraných místech, a to v pátek 23. a 30. července 2021 v čase od 8 do 13 hodin. Velkokapacitní očkovací centrum v Plzni pak přidává sobotu 24. července 2021 ve stejném časovém rozsahu.

Nárůst nově diagnostikovaných nemocných v Plzeňském kraji pokračuje v řádech desítek případů denně. „Rozhodli jsme se zpřístupnit očkování všem, kteří z časových či jiných důvodů nechtějí čekat na rezervaci v centru. Zároveň jsme zvolili stávající očkovací centra proto, abychom dodrželi vhodné podmínky k uskladnění vakcín a zachovali komfort pro očkované i zdravotnický personál,“ říká hejtmanka Ilona Mauritzová a dodává: „Zvolili jsme zatím dva termíny očkování bez registrace, abychom zásadním způsobem nenarušili stávající systém očkování v centrech, a podle zájmu veřejnosti budeme pokračovat v srpnu.“

Přijďte darovat krev, vyzývají transfuzní pracoviště v Rokycanech a v Klatovech

Očkovací centra bez registrace je v uvedených termínech a časech možné v těchto centrech: EUC klinika Plzeň, nemocnice Privamed, Zdravotní ústav Plzeň, Domažlická nemocnice, Stod (kulturní dům), LDN sv. Anna v Plané, Sušická nemocnice a VOČM v Plzni, kde bude možné očkování bez registrace i v sobotu 24. července od 8 do 13 hodin. Naopak v kulturním domě v Klatovech očkují bez registrace pouze v pátek 30. července.

Očkování bez registrace bude možné pouze pro dospělé. Děti od 12 let musí být s ohledem na dodržení podmínek očkování registrovány do očkovacích center pro ně určených. Cizinci, kteří jsou samoplátci, mohou být v současné době očkováni pouze ve Fakultní nemocnici v Plzni.

Očkování bez registrace je možné jen první dávkou. Termín druhé dávky dostane každý zájemce o očkování vygenerovaný systémem.

V Domažlicích se natáčela instruktážní videa nově vyvíjené metodiky dekontaminaci zraněných osob

V řadě menších a odlehlých obcí v kraji nejsou obyvatelé dostatečně proočkováni. Jde především o nejvíce zasažené regiony, kde mnozí obyvatelé onemocnění covid-19 prodělali, končí jim ochranná doba po nemoci a mají zájem o očkování. Plzeňský kraj ve spolupráci s očkovacími centry bude prostřednictvím mobilních týmů nebo vyhrazeného času v očkovacím centru obyvatelům těchto obcí očkování umožňovat. Na Tachovsku a Plzni-severu již očkovací centrum EUC kliniky Plzeň oslovilo starosty dotčených obcí a společně plánují doočkování obyvatel. V příštím týdnu bude mobilní očkovací tým do těchto okresů vyjíždět.

„Společně s mobilním týmem EUC kliniky jsme schopni realizovat v konkrétní domluvený čas a den proočkování v obcích bez nutnosti registrace. Je pro nás důležité, aby lidé věděli, že uděláme maximum pro to, aby očkování bylo přístupné všem, kteří o něj mají zájem,“ vysvětluje hejtmanka Ilona Mauritzová.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: