Foto: Archiv Plzenoviny.cz

Přehled automobilových akcí a výstav na Plzeňsku v roce 2018

V Plzeňském kraji se na jaře a v létě chystá mnoho akcí týkajících se motorismu. Proto jsme pro vás připravili přehled toho, co se chystá. Pozveme vás na výstavy, přehlídy, srazy, spanilé jízdy i na závody.


20. – 21. dubna 2018 – 53. Rallye Šumava, Klatovy

Mistrovství republiky v rallye pokračuje o předposledním dubnovém víkendu tradičím závodem, který startuje v pátek 20. dubna v Klatovech na Náměstí míru v 17:00. Druhá etapa je na programu v sobotu a závodit se bude na krásných tratích po celý den.


28. dubna 2018 – RC Rally na Šídlováku, Plzeň

Poslední dubnovou sobotu ožije ranč u Šídloveckého rybníka v Plzni závodem RC modelů 1:10 řízených vysílačkou.  Akce bude probíhat od 9:00 až do pozdního odpoledne. Vstup je zdarma a kromě závodů je připravený i bohatý doprovodný program.


5. května 2018 – Convoy of Liberty, Plzeň

Slavnosti svobody budou probíhat od 3. do 5. května. Convoy of Liberty se letos uskuteční výjimečně v sobotu 5. května a půjde o velkou událost. Přehlídky se zúčastní více jak 200 kusů historické techniky a projede trasu Sukova – Klatovská – sady Pětatřicátníků. Konvoj ve vzduchu doprovodí současné i historické vojenské letouny.


5. – 6. května – 7. Podbrdské setkání legend 2018, Sedliště

Volný závod Rally Klubu Historických automobilů v Sedlišti nedaleko Nepomuku.


18. – 20. května 2018 – Ameriky v Plzni, Bolevecký rybník

V autokempu Ostende u Velkého rybíka se uskuteční první celovíkendový sraz amerických vozů všech ročníků. Kromě klasických vozů uvidíte i motorky. Akce je určena jak pro majitele těchto vozů, tak pro širokou veřejnost.


19. května 2018 – Úterský kopec, Úterý (Plzeň – sever)

Veteráni si to rozdají v závodu do kopce. Start je na úterském náměstí v 11 hodin a soutěžit budou motocykly a automobily s datem výroby do roku 1965.


26. května 2018 – Pilsen Truck Day, Plzeň

Druhý ročník charitativního srazu tahačů proběhne v areálu Ploché dráhy na adrese Univerzitní 15 v Plzni na Borech. Připraven je doprovodný progam včetně koncertu kapely Semtex.


26. května 2018 – Výstava sportovních a historických vozů 2018, Žákava

V sobotu 26. května proběhne na stadionu FK Žákava od 10:00 do 17:00 velká výstava sportovních a historických automobilů. Pohromadě uvidíte mnoho jedinečných vozů. Akce je výjimečná tím, že za jejím uspořádáním stojí parta automobilových nadšenců. Vstupné bude symbolických 30 Kč.


26. května 2018 – XXIX. Jízda historických vozidel okolím Plzně

Veteran Car Club Plzeň pořádá jízdu dobových vozidel pravidelně.


15. – 16. června 2018 – Tuning, Styling & Hi-Fi sraz Plasy 2018 Vol. 1

Na letišti v Plasích proběhne tuning sraz. Akce začne v pátek odpoledne a končit se bude v sobotních večerních hodinách.


16. – 17. června 2018 – Destrukční derby, Všeruby

Jedinečná akce na letišti ve Všerubech. Kromě demoličního závodu vás čeká bohatý doprovodný program – akce pro děti o ceny z Legolandu, show dobrovolných hasičů Bochov, půjčovna čtyřkolek a jízdy v off roadech. Občerstvení bude zajištěno. Program bude po oba dny od 13:00 do 17:00. Registrace pro závodníky jsou stále otevřené a od 26. dubna budete moci soutěžit o lístky na Rock radiu.


23. června 2018 – Jízda Jiřího Kristiána Lobkowicze 2018, Křimice

Classic Car Club Plzeň ve spolupráci s městskou částí Křimice pořádá tradiční akci, která je spojena s výstavou veteránů v Zámeckém parku. Akce startuje v 8:30.


19. – 22. července 2018 – Skvosty s vůní benzínu, DEPO2015 Plzeň

Unikátní přehlídka historických a současných automobilů v areálu DEPO2015 se uskuteční letos podruhé. Akce, která nemá v České republice obdoby, opět ukáže kolem dvou stovek vozů. Uvidíte luxusní automobily, limuzíny, sporťáky a třeba také Velorexy. Akci opět doplní atraktivní doprovodný program a občerstvení.


 28. července 2018 – SUVday, Dobřany

I letos se zpřístupní terén Šlovického vrchu majitelům vozů SUV a off roadů. Členové dobřanského Offroad parku vás nechají vyzkoušet možnosti vašich vozů v lehkém a pro off roady i v těžším terénu. Také uvidíte aktuálně prodávané SUV modely a sraz vozů Mitsubishi Pajero.


11. srpna 2018 – 5. rerto jízda, aneb v čem jsme jezdili…, Škodaland

Každoroční retro jízdu pořádá Veteran Car Club Plzeň.


Víte o nějaké další akci, která není v seznamu? Napište nám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: