Foto: Archiv Plzenoviny.cz

Přehled automobilových akcí a výstav na Plzeňsku v roce 2018

V Plzeňském kraji se na jaře a v létě chystá mnoho akcí týkajících se motorismu. Proto jsme pro vás připravili přehled toho, co se chystá. Pozveme vás na výstavy, přehlídy, srazy, spanilé jízdy i na závody.


20. – 21. dubna 2018 – 53. Rallye Šumava, Klatovy

Mistrovství republiky v rallye pokračuje o předposledním dubnovém víkendu tradičím závodem, který startuje v pátek 20. dubna v Klatovech na Náměstí míru v 17:00. Druhá etapa je na programu v sobotu a závodit se bude na krásných tratích po celý den. Podívejte se na harmonogram rychlostních zkoušek (pdf).


28. dubna 2018 – RC Rally na Šídlováku, Plzeň

Poslední dubnovou sobotu ožije ranč u Šídloveckého rybníka v Plzni závodem RC modelů 1:10 řízených vysílačkou.  Akce bude probíhat od 9:00 až do pozdního odpoledne. Vstup je zdarma a kromě závodů je připravený i bohatý doprovodný program. Více informací včetně přihlášky do závodu naleznete na www.racing.webgarden.cz.


5. května 2018 – Convoy of Liberty, Plzeň

Slavnosti svobody budou probíhat od 3. do 5. května. Convoy of Liberty se letos uskuteční výjimečně v sobotu 5. května a půjde o velkou událost. Přehlídky se zúčastní více jak 200 kusů historické techniky a projede trasu Sukova – Klatovská – sady Pětatřicátníků. Konvoj ve vzduchu doprovodí současné i historické vojenské letouny.


5. – 6. května – 7. Podbrdské setkání legend 2018, Sedliště

Volný závod Rally Klubu Historických automobilů v Sedlišti nedaleko Nepomuku. Více na adrese www.rkha.cz/?page_id=1042.


18. – 20. května 2018 – Ameriky v Plzni, Bolevecký rybník

V autokempu Ostende u Velkého rybíka se uskuteční první celovíkendový sraz amerických vozů všech ročníků. Kromě klasických vozů uvidíte i motorky. Akce je určena jak pro majitele těchto vozů, tak pro širokou veřejnost. Více na www.amerikyvplzni.cz.


19. května 2018 – Úterský kopec, Úterý (Plzeň – sever)

Veteráni si to rozdají v závodu do kopce. Start je na úterském náměstí v 11 hodin a soutěžit budou motocykly a automobily s datem výroby do roku 1965.


26. května 2018 – Pilsen Truck Day, Plzeň

Druhý ročník charitativního srazu tahačů proběhne v areálu Ploché dráhy na adrese Univerzitní 15 v Plzni na Borech. Připraven je doprovodný progam včetně koncertu kapely Semtex. Více zde.


26. května 2018 – Výstava sportovních a historických vozů 2018, Žákava

V sobotu 26. května proběhne na stadionu FK Žákava od 10:00 do 17:00 velká výstava sportovních a historických automobilů. Pohromadě uvidíte mnoho jedinečných vozů. Akce je výjimečná tím, že za jejím uspořádáním stojí parta automobilových nadšenců. Vstupné bude symbolických 30 Kč. Více se dozvíte na FB události.


26. května 2018 – XXIX. Jízda historických vozidel okolím Plzně

Veteran Car Club Plzeň pořádá jízdu dobových vozidel pravidelně. Více inforamcí získáte na stránkách klubu.


15. – 16. června 2018 – Tuning, Styling & Hi-Fi sraz Plasy 2018 Vol. 1

Na letišti v Plasích proběhne tunignový sraz. Akce začne v pátek odpoledne a končit se bude v sobotních večerních hodinách. FB událost.


16. – 17. června 2018 – Destrukční derby, Všeruby

Jedinečná akce na letišti ve Všerubech. Kromě demoličního závodu vás čeká bohatý doprovodný program – akce pro děti o ceny z Legolandu, show dobrovolných hasičů Bochov, půjčovna čtyřkolek a jízdy v off roadech. Občerstvení bude zajištěno. Program bude po oba dny od 13:00 do 17:00. Registrace pro závodníky jsou stále otevřené a od 26. dubna budete moci soutěžit o lístky na Rock radiu. Více na FB události.


23. června 2018 – Jízda Jiřího Kristiána Lobkowicze 2018, Křimice

Classic Car Club Plzeň ve spolupráci s městskou částí Křimice pořádá tradiční akci, která je spojena s výstavou veteránů v Zámeckém parku. Akce startuje v 8:30 a více informací naleznete zde.


19. – 22. července 2018 – Skvosty s vůní benzínu, DEPO2015 Plzeň

Unikátní přehlídka historických a současných automobilů v areálu DEPO2015 se uskuteční letos podruhé. Akce, která nemá v České republice obdoby, opět ukáže kolem dvou stovek vozů. Uvidíte luxusní automobily, limuzíny, sporťáky a třeba také Velorexy. Akci opět doplní atraktivní doprovodný program a občerstvení.


 28. července 2018 – SUVday, Dobřany

I letos se zpřístupní terén Šlovického vrchu majitelům vozů SUV a off roadů. Členové dobřanského Offroad parku vás nechají vyzkoušet možnosti vašich vozů v lehkém a pro off roady i v těžším terénu. Také uvidíte aktuálně prodávané SUV modely a sraz vozů Mitsubishi Pajero.


11. srpna 2018 – 5. rerto jízda, aneb v čem jsme jezdili…, Škodaland

Každoroční retro jízdu pořádá Veteran Car Club Plzeň. Více informací bude doplněno na stránkách klubu.


Víte o nějaké další akci, která není v seznamu? Napište nám.


 

Sdílejte:

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:

Přidat na Seznam.cz