Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Stručný přehled halloweenských akcí v Plzni a okolí 2022

Je libo se trochu bát? A nebo se chcete bavit? Můžete obojí. Již tradičně vám přinášíme přehled strašidelných akcí, které provázejí konec října a začátek listopadu. Sváteční pátek bude sice ve znamení oslav vzniku Československa, ale další akce už budou provázet vydlabané dýně a strašidla.


Čtvrtek 27. 10. – Halloween in Hell

Tradiční večírek plný strašidelných dekorací a djs v top kostýmech startuje v plzeňské Papírně ve 20 hodin. Více informací najdete na Facebooku.


Pátek 28. 10. – Halloween v parku Krašovská

Akce pro děti, na které čekají tematické soutěže, malování, diskotéka a lampionový průvod. Kostýmy vítány.


Sobota 29. 10. – Dýňové slavnosti v klášteře Chotěšov

V Lesovně chotěšovského kláštera se od 15 hodin chystá pestrý program pro rodiny s dětmi. Dojde na dlabání dýní, malování na obličej, ale i na strašidelnou stezku. Vstup je zdarma.


Sobota 29. 10. – Halloweenský vláček na Šídlováku

Strašidelná jízda Halloweenským vláčkem proběhne na Ranči Šídlovák od 16 hodin. Na trase budou na zvědavce číhat bludičky, čarodějnice, kat nebo upír. Těšit se můžete na opékání buřtů, malování na obličej či na kouzelný stánek. Kostýmy malých i velkých jsou vítány.


Sobota 29. 10. – Strašidlácký pochod okolo Radčic

Akce startuje v 17:30 u budovy ÚMO v Radičích. Děti mohou mít masky. Cestou budou rozmístěna stanoviště s úkoly a pochod ukončí opékání buřtů na hřišti před hospůdkou „U Dušana“. Pořadatelé uvítají doprovod alespoň jednoho rodiče pro skupinu 3 – 5 dětí.


Sobota 29. 10. – Noční bojovka v Borském parku

Stezka vyznačena svíčkami, na které se setkáte s největšími hvězdami kultovních hororů a zažijte na vlastní kůži situace, které jste dosud znali pouze z filmů. Akce startuje v 17 hodin.


Sobota 29. 10. až neděle 30. 10. – Halloween ve Farmaparku u Toma

Halloweenská stezka pro všechny návštěvníky Farmaparku v Ledcích u Plzně je zdarma. Vyrábět se budou dekorace, děti čeká malování na obličej, krmení zvířat, opékání buřtů a v sobotu v 17:00 se uskuteční lampionový průvod. Během soboty také vystoupí kouzelník.

Sobota 30. 10. – Irish Halloween party X

Divadlo Pod lampou otevře v sobotu večer brány do jiných světů s kapelami The Clover hearts (Aus), The Special Bombs (Ge) a Cheers! (Cz).


Neděle 30. 10. – Halloween na Radyni

Tradiční akce pod hradem Radyně odstartuje ve 13 hodin. Děti čeká strašidelná dílnička, výroba masek a hry. Vstupné je zdarma.


1. 11. Halloween pro děti v OK Doubravka

Strašidelná stezka knihovnou. „Kdo se nezalekne a splní všechny děsivé úkoly, toho čeká sladká odměna. Halloweenské kostýmy vítány,“ lákají pořadatelé do Obvodní knihovny Doubravka. Vstup je zdarma a přijít můžete mezi 13:30 a 18:00.


4. 11. – Uteč zoo duchům

Charitativní běh po zoologické zahradě startuje v 17:30 v amfiteátru. Připravena bude dospělá a dětská trasa. Zoo bude mít stylovou výzdobu plnou duchů. Na děti čekají zábavné úkoly a hry.


5. 11. – Zoostrašení

V Plzeňské Zoologické a botanické zahradě čeká návštěvníky strašidelná stezka. V halloweensky vyzdobeném areálu zoo si na své přijdou i vybraná zvířata, která obdrží dýňový enrichment. Součástí programu bude i oblíbený lampiónový průvod a mnoho dalšího. My doporučujeme i návštěvu strašidelného sklepení na statku Lüftnerka.


Halloweenské akce se určitě konají i na dalších místech. Víte o nějaké? Napište nám.

 


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: