Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Při výběru náplně do tiskárny se držte těchto parametrů

Tiskárnu má dnes doma už téměř každý. Vás jistě nevyjímaje. Pokud přestane tisknout, tak může být problém primárně v tom, že došla náplň. V takovém případě je na místě koupit tu pravou. Jak a podle čeho? Toto jsou věci, na které hledět.

Velikost náplně

Pokud tisknete spíše nárazově, tak vám plně postačí využívat spíše menší náplně. Jinak tomu může být tam, kde se tiskne často. Třeba ve firmách. Aby se nemusela barva stále měnit, je vhodné kupovat ty největší. Jedním z takových příkladů je i varianta HP 652 XL. Právě její označení značí, že má zvětšenou velikost oproti standardu. U každého produktu by navíc mělo být uvedeno, kolik stránek zvládne vytisknout.

Výrobce náplně

Dnes můžeme náplně do tiskáren rozdělit do dvou hlavních kategorií. Na originální a alternativní. První verzí jsou ty, které jsou vyráběny stejnou firmou, kterou vyrobila i vaše tiskárna. Druhá varianta může být vyrobena jakýmkoliv jiným výrobcem. A těch je po celém světě celá řada. Čím je druhá verze mnohdy charakteristická?

  • Nižší prodejní cena
  • Bezproblémová kompatibilita s vaší tiskárnou
  • Větší velikosti oproti originálu

Kompatibilní typ

Při výběru pozor také na to, aby byl koupený správný typ náplně. I to je jedna z důležitých věcí při výběru. Příkladem může být třeba verze CF259XC, u které můžete vidět, pro jaký typ tiskárny je určena. Pokud máte jinou, potřebujete i jinou náplň. Prvním krokem by mělo být vždy zjištění typu vaší tiskárny. Označení bývá přímo na ní, nebo třeba na faktuře.

Správná barva

To poslední, na co se zaměřit při výběru, je samozřejmě barva. U některých tiskáren najdete náplň černou nebo barevnou. U jiných potom můžete najít i jednotlivé barvy. Samotná tiskárna by vám měla na svém displeji nebo prostřednictvím počítače sama nahlásit, která barva skutečně došla. Tu následně vyberte, kupte a vyměňte. A můžete tisknout dále.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: