Foto: Do práce na kole

Přijměte výzvu Do práce na kole. V Plzeňském kraji začala registrace!

I letos v květnu se můžete se svými kolegy zapojit do celorepublikové výzvy DO PRÁCE NA KOLE. Vyhecujte sebe a své kolegy, vytvořte 2-5 členný tým a celý květen jezděte co nejčastěji do práce/školy na kole či koloběžce. Můžete také běhat nebo chodit pěšky. Zlepšíte si svou kondici, zažijete s kolegy něco nového, a pokud normálně jezdíte autem, ulevíte i osobní dopravou přetíženému městu. Navíc můžete vyhrát nějakou ze zajímavých cen. Přihlašování do výzvy je možné od 1. března do 30. dubna na www.dopracenakole.cz, v březnu je však registrace nejvýhodnější. Výzvu v Plzeňském kraji koordinuje spolek Plzeň na kole.

„V loňském roce se v Plzeňském kraji zapojilo 1065 soutěžících z desítek firem, kteří celkem najezdili a naběhali tisíce zelených kilometrů. Zapojil se také hejtman Plzeňského kraje, několik dalších politiků a stovky zaměstnanců z mnohých významných firem a organizací, např. Safran Cabin CZ, Panasonic, Škoda Transportation, Plzeňský Prazdroj, Eurosoftware, Povodí Vltavy, Vodárna Plzeň, Západočeská univerzita a mnohé další. Letos doufáme, že se zapojí i další regionální zaměstnavatelé a utkají se o titul Cyklozaměstnavatel roku,“ láká do výzvy Jiří George Konečný z Plzně na kole. „Vloni se cyklozaměstnavatelem stala firma Povodí Vltavy. Snad se letos připojí další firmy i osobnosti veřejného života. Jezdit či běhat může každý, na věku ani profesi nezáleží. Chce to mít jen odvahu to zkusit. Věříme, že ježdění do práce na kole zlepšuje nejen náladu, ale i pracovní výkony,“ doplňuje Jiří George Konečný.

„Kampaň si pochvalují jednotlivci a vítají firmy, které často hradí zaměstnancům startovné jako formu zaměstnaneckého benefitu. Zeptejte se svého zaměstnavatele, jestli se letos také zapojí! Kdo nemá své vlastní kolo, může si ho půjčit z místního systému sdílených kol Kolemplzne.cz,“ radí Jiří George Konečný. Registrace běží až do konce dubna, ale vyplatí se přihlásit již v březnu, kdy je účastnický poplatek nejnižší. Za něj účastníci získají triko s logem kampaně (nebo nákrčník) a přístup na doprovodné akce. Autorem grafického vizuálu letošní výzvy je oblíbený Jaromír Švejdík alias Jaromír99, autor komiksu Alois Nebel nebo Zátopek.

banner
Autorem vizuálu je Jaromír99.

Kampaň není omezena pouze na Plzeň. Účastnit se může tým z libovolné části Plzeňského kraje. Při registraci je třeba zvolit nejbližší město s lokálním koordinátorem – Plzeň. Již 8. ročník kampaně koordinuje v Plzni spolek Plzeň na kole, který plánuje i doprovodné akce – cyklodílny pro veřejnost, tradiční Snídani pro cyklisty, spolu s Bikeheart Dětský cyklo den (30. 5.) a závěrečnou cyklopárty. Čím více cyklistů bude v Plzni jezdit, tím větší váhu bude mít hlas volající po zlepšování podmínek pro městskou cyklistiku. Tak neváhejte a zapojte se s vašimi kolegy! Plzni stále chybí funkční síť cyklostezek či cyklopruhů, pro politiky je městská cyklodoprava zatím jen okrajové a opomíjené téma, i když ve většině evropských zemí je trend zcela opačný. 

Velkou novinkou ročníku 2020 je také navrácení výkonnostní kategorie blíž původnímu smyslu. Cílem je, aby lidé změnili své dopravní chování dlouhodobě, a ne, aby během pár týdnů podávali extrémní sportovní výkony. Proto letos bude důležitější kategorie pravidelnost a kilometry naježděné na výkon se již nebudou odměňovat. Naopak – nově bude možnost přispět nasbíranými kilometry na jeden ze tří vybraných projektů – léčbu onkologicky nemocných dětí, práci s lidmi s psychickými problémy a cyklorikšu pro vyjížďky seniorů.

Soutěžní výzvu organizuje spolek Auto*Mat a v Plzni ji koordinuje Plzeň na kole s podporou řady partnerů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: