Pytlomat na Valše - mapa. Zdroj: ÚMO 3

Pytlomaty jsou nově i na Valše

Dalším místem, kde fungují Pytlomaty, je osada Valcha. Od pondělí 29. března 2021 je zde instalováno pět stanovišť, kde si dobrovolníci mohou vyzvednout rukavice a pytel na odpadky. Po návratu z procházky stačí nechat pytel s odpadky na stanovišti Pytlomatu a obvod už zajistí jejich svoz. 

Prvním místem, kam obvod Pytlomaty začátkem března umístil, byla Nová Hospoda, pak se připojila obec Vejprnice, která instalovala Pytlomaty z druhé strany lesa. Tady budou k dispozici do 6. dubna. Nově je možné Pytlomaty využít na Valše, kde budou sloužit minimálně dva týdny. Po dohodě se zástupci Osadního výboru Valcha bylo vybráno pět míst pro Pytlomaty, aby sloužily tam, kde prochází větší množství lidí.

I nadále se hlásí zájemci z dalších míst, kde by chtěli Pytlomaty instalovat. Další v pořadí tak bude Slovanské údolí. „Děkujeme všem, kteří se dosud do výzvy zapojili. Je zřejmé, že spoustě lidem záleží na prostředí, ve kterém žijeme a my rádi pomůžeme alespoň tím, že dodáme potřebný materiál a zajistíme svoz,“ říká starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: