Foto: DESOP Plzeň

Rosnička, která přijela s kedlubny pravděpodobně až z Itálie, našla nový domov

Neobvyklého zvířecího pacienta přijali tuto středu pracovníci Záchranné stanice živočichů z prodejny Tesco v Kdyni. Personál v dopoledních hodinách volal s tím, že v bedně s kedlubny z Itálie našli živou rosničku.

„Zvíře pohotově odchytili do sklenice a předali kolegovi Kamilu Forstovi ze Staňkova, který pro ni do Kdyně dojel. Večer jsme si pak zvíře s Kamilem předali s tím, že rovnou ze Staňkova putovala žába k paní Jiřině Hepové, která má s odchovem obojživelníků a podobnými případy bohaté zkušenosti. U paní Hepové se bude rosnička mít jako v bavlnce. Speciální terárium, jako hlavní potravu cvrčky přiměřené velikosti, drobný hmyz, vitamíny a péči, kterou bychom jí mohli závidět,“ říká Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Odborníci se shodli na tom, že se jedná o rosničku zelenou (Hyla arborea), přičemž přesná lokalita původu není známa. Žabka měří cca 3,8 cm, je ve výborné kondici a u paní Hepové s největší pravděpodobností i zůstane. „Ono totiž vypouštět nepůvodní druhy zvířat do naší přírody je zakázané, velice nebezpečné, nežádoucí a hlavně v rozporu s naší filozofií.“ dodává k případu Makoň.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Cookie Consent with Real Cookie Banner