Foto: SeneCura Plzeň

Klienti plzeňského senior centra si užili italské a maďarské gurmánské týdny

Klienti SeniorCentra SeneCura v Plzni cestují v průběhu roku do různých zemí světa a poznávají cizokrajné recepty z cizích kultur, aniž by přitom opustili “teplo domova”. Jedná se o jednu z aktivit, které pro ně pravidelně připravuje personál SeniorCentra. Naposledy zavítali do Maďarska a Itálie.

Přes chuťové pohárky lze totiž poznat mnohé. „Naše kuchyně si pro klienty proto připravila tradiční maďarské menu, které obsahovalo například Hortobádské hovězí maso, Kološvárské zelí, tradiční rybí polévku Halászlé nebo Kremeše,” říká Slavěna Novotná z plzeňského SeniorCentra. Gastronomické toulky byly zpestřeny kvízem a maďarskou hudbou.

Bon Giorno! I tak se možná klienti zdravili v průběhu italského týdne. Tentokrát pro ně bylo zpestřením zejména promítání cestopisu právě z apeninského poloostrova.

Na své si samozřejmě přišli i milovníci jižanských lahůdek. Na stolech nemohla chybět pizza a jako dezert tradiční tiramisu. „Kromě známých jídel jsme připravili také například tyčinky grissini, které se pečou do křupava z chlebového těsta, a k nim šunku prosciutto,” dodává Slavěna Novotná.

K popíjení bílého vína Lambrusca se skvěle hodila melancholická hudba, třeba v podání Erose Ramazzotiho i klasika se zpěvem operního mistra Luciana Pavarottiho. Stejně jako v případě dnů maďarských, i tentokrát byl zajímavou tečkou cestopisný kvíz.

Cestování do jiných zemí v rámci gurmánských týdnů je jednou z příležitostí, které pomáhají klienty udržet aktivní a umožňují jim prožít zajímavé a zábavné dny. Do SeniorCenter také často přijíždějí různé osobnosti třeba v rámci pravidelné akce Křeslo pro hosta. Klienti si mohou také pozvat do domova své blízké a prožít s nimi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: