Foto: MO 3

Sportovci rozhodli, pingpongové stoly mají svá místa. Do užívání je uvede mistr Evropy

Pro svoji dostupnost a zábavnost si už každý z nás tento sport vyzkoušel. Navíc je časově nenáročný, vylepšuje tělesnou kondici a je určen prakticky pro všechny věkové kategorie. Plzeňský centrální obvod proto zakoupil pět venkovních betonových stolů na stolní tenis, které rozmisťuje po obvodu. Jeden byl umístěn do Štruncových sadů, o dvou na Borech a Skvrňanech pak v anketě rozhodli samotní občané.

„Na názoru občanů nám záleží, a proto jsme se rozhodli, že se formou ankety v našem obvodním zpravodaji zeptáme, kde by podle jejich názoru bylo vhodné stoly umístit,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Ne všechna místa jsou k umístění stolů vhodná, proto byla z více než 90 hřišť, která obvod spravuje, vytipována místa, kde by nový inventář mohl stát.

Industry Open: Nový tištěný průvodce představuje industriální památky Plzně a Plzeňského kraje

„Nabídli jsme občanům celkem osm míst na Borech a Skvrňanech, aby rozhodli, kde si svojí oblíbenou hru zahrají. Do naší ankety se zapojilo bezmála 50 respondentů, kteří rozhodli, že na Borech budou stoly umístěny do Heyrovského ulice k workoutové sestavě s víceúčelovým hřištěm a do Skupovy ulice mezi OC Luna a 26. ZŠ „Růžovkou“. Skvrňanští pak chtějí umístit stoly do ulice K. Steinera k objektu bývalé mateřské školy, nyní služebnu městské policie a do ulice Na Okraji k víceúčelovému hřišti,“ informuje David Procházka.

Stoly budou moci, kromě veřejnosti, využívat i kluby stolních tenistů, jejichž členové se zúčastní i zahájení jejich užívání. Stoly budou uvedeny do užívání 17. září 2020 od 15 do 18 hodin, a to na Borech v Heyrovského ulici a ve Skupově ulici mezi OC Luna a 26. ZŠ „Růžovka“, ve Skvrňanech pak v ulici Na Okraji u víceúčelového hřiště.  

„Jsem rád že se v obvodu instalují venkovní hrací stoly, které umožní široké veřejnosti se věnovat tomuto sportu. Určitě je bude využívat i náš sportovní klub, a proto je obvodu rádi pomůžeme uvést do provozu,“ říká Ondřej Kirchman z TJ Union Plzeň.

Chcete mít svůj strom? Plzeňský centrální obvod Vám to umožní

Vrcholem bude i účast bývalého reprezentanta a mistra Evropy ve smíšené čtyřhře ve stolním tenisu Jindřicha Panského, a to u stolu umístěném v Heyrovského ulici. 

„Jako stolní tenisté jsme uvítali instalaci venkovních stolů, která určitě pomůže k propagaci tohoto sportu. Jsem rád, že spolu s bratrem Jindřichem můžeme při zahájení provozu těchto stolů ukázat něco ze svého umění a doufáme, že tím podnítíme především u mládeže zájem o náš sport,“ uvádí Miroslav Panský z TJ Sokol Plzeň V.

Plzeňský centrální obvod nyní bude sledovat využití těchto pingpongových stolů a dle případných požadavků bude zvažovat nákup a rozmístění dalších.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: