Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Stručný přehled halloweenských akcí v Plzni

Již tradičně vám přinášíme přehled tématických akcí pro nadcházející období. Příští víkend bude zcela jistě ve znamení oslav sta let od založení republiky. V jejich stínu se ale odehraje mnoho akcí pro malé i velké, které se vztahují právě k oslavě Halloweenu.

Halloweenská zábava odstartuje již v pátek 26. října a akce v démonickém duchu se budou konat až do prvního listopadového víkendu.


Pátek 26. října 2018 – Halloweenský Párty běh, Borský park

V 17 hodin odstartuje další ze série tématických párty běhů. Tentokrát půjde o 5 kilometrů dlouhou strašidelnou trasu. Kromě běhu se budou malovat na obličej strašidelné masky a také soutěžit o nejlepší kostým.


Sobota 27. října 2018 – Halloween pod Radyní

Tradiční strašidelný den v Turistickém centrum na Radyni. Pod hradem si budete moci užít tajemnou atmosféru a třeba i něco vyrobit. Akce startuje ve 13 hodin.


Sobota 27. října 2018 – Irish Halloween party #7, Divadlo pod lampou

Démonický večer v Divadle pod lampou – zahrají Dick Savage Music (UK), DEGRADACE (CZ), Cheers! (CZ) a Paddy And The Rats (HU). Vstupné je 220 Kč na místě a 186 Kč v předprodeji.


Něděle 28. října 2018 – Dýňování, DEPO2015, Plzeň

V nově otevřené tržnici si budete moci po celý den vydlabat dýni a vyrobit tak krásnou halloweenskou dekoraci. Kromě dýňování bude v areálu stánkový prodej zelí, nakládaných okurek, hub i čalamád. V DEPU bude také po celou neděli probíhat oblíbený Street Food Market.


Úterý 30. října 2018 – Studna Halloween Party 2018, klub Studna

Opravdový Halloween je až poslední říjnový večer, ale ve vysokoškolském klubu Studna v Máchovo ulici se bude běsnit již v úterý. Více na Facebooku.


Úterý 30. října 2018 – ZČU & UK Halloween Party, Pantheon

Hororová atmosféra nastane i v plzeňském Pantheonu na anglickém nábřeží, kde se sejdou plzeňští studenti ZČU a UK, aby společně oslavili Halloween. Více v události na FB.


31. října 2018 – Halloweenský maškarní rej, Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM

Pojďme strávit příjemné odpoledne do Totemu v Kaznějovské ulici. Vezměte domácí strašidýlka, děti i děti za strašidla převlečená. Bude hudba, tanec, vyrábění, tvoření a drobné občerstvení. Vstupné 30,- za dítě.


Sobota 3. listopadu 2018 – Haloweenská party aneb strašidelný rej v Muzeu strašidel

Módní přehlídka strašidel, soutěže, hry, hudba a strašidelný rej. Bude se střílet čarodějnici na klobouk a lovit dobrota z jejího koštěte. Halloweenská zábava bude v Muzeu strašidel na náměstí Republiky v ceně běžného vstupného.

 


Sobota 3. listopadu 2018 – Halloween in Hell, Papírna

DJské špičky zahrají na největší halloweenské party na západě Čech. Papírna se na jeden večer promění v Peklo, nebude chybět fireshow, brutální výzdoba, skvělé efekty a hlavně muzika. Zahrají MATAMAR, Richard Reynolds, Djane RITA, Wavehookers, Meff & Megzy, Immortal a Omadesa.


Neděle 4. listopadu  2018 – Strašidelný rej s Plzeňským krajem, Parkhotel

U plzeňského Parkhotelu na Borech proběhne strašidelné odpoledne pro děti. V 15 hodin se na místo sjedou duchové, strašidla, čarodějky a další bytosti a zpříjemní dětem první listopadovou neděli. Připraveny jsou soutěže a další zábava. Akce se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a výtěžek ze vstupného bude věnován plzeňské hospicové péči DOMOV. Akce na FB.


Halloweenských akcí je opravdu hodně a zdaleka jsme zde neuvedli všechny. Víte o nějaké, která stojí za zveřejnění? Napište nám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: