Údajně jediná dochovaná fotografie. Foto: FairUse

Tak trochu jiná Barbie. Záhada vražedkyně s tváří bez grimas

Ve známost vešla pod označením „The Expresionless“, žena bez výrazu v obličeji. Ten připomínal spíše zjev umělé figuríny z výloh obchodů. Děsivý příběh, v němž sehrála hlavní roli, obletěl celý svět. Dodnes patří k největším záhadám konce 20. století.

Zvláštní pacientka

Psal se červen roku 1972. Pro zaměstnance losangeleské nemocnice Cedar Sinai byl onen den jen dalším z celé řady těch, které tráví v práci místo užívání si letních dnů. To, co se v následujících pár hodinách mělo odehrát, jim však tento den vrylo do paměti.

Na příjem přišla žena v bílém plášti, potřísněném krví. Z úst jí údajně viselo mrtvé kotě. Nic na ní nevypadalo přirozeně. Divná chůze, postoj těla, nejděsivější však byla její tvář. Krátké havraní vlasy byly v ostrém kontrastu s mrtvolně bílou barvou pleti a rudými rty. Žádné mimické vrásky, záhyby kůže, ani obočí, jen prázdné oči bez emocí a kamenný výraz ve tváři. Nemluvila, nijak se neprojevovala, na nic nereagovala, vypadala jak vytržená z jiného světa.

Fexti napříč dějinami. Skutečně existuje prototyp jakéhosi nadčlověka?

Návštěva z nebe? Spíš z pekla

Lékaři nevěděli, co si myslet. Rozhodli se tak ženě podat sedativa a provést lékařskou prohlídku. Během jejího pobytu na lůžku však mělo dojít k tragédii. Jeden z doktorů se na ni zahleděl a v dobré vůli se zpola sám pro sebe, z části snad v naději na odpověď zeptal, co je zač.

A reakce se dočkal. Pacientka k němu pomalu otočila hlavu, protáhla krk a na tváři se jí objevil úsměv. Ten byl však ještě znepokojivější, než její kamenná tvář. Byl ohavný, nepřirozený, naháněl strach. O to víc, že z pusy koukaly velké ostré tesáky. Scéna jak z hororu.

Netrvalo dlouho a žena hbitě vyskočila z postele a zaútočila na doktora, kterému prokousla hrdlo. Zalykal se vlastní krví, když k němu pronesla: „Já jsem Bůh“. Zbytek legendy hovoří o tom, že následně přemohla nemocniční ochranku a jak se objevila, tak zase zmizela. Zanechala po sobě jednoho mrtvého, desítky k smrti vystrašených a obrovskou záhadu, co byla zač. Nikdy už se znovu neobjevila.

Snahy přijít tomu na kloub

Co si o této záhadné ženě myslet? Objevuje se řada předpokladů. Pracovalo se například s verzí duševně vyšinuté pacientky psychiatrické léčebny, stejně jako s možností, že se jedná o oběť tajných experimentů.

Velké zuby mohly být způsobeny tzv. upíří nemocí (porfyrie), jejímž projevem je ústup dásní budící dojem velkých tesáků. Žádné vysvětlení ale nebylo zcela průkazné.

Podivný případ Adama Rainera. Trpaslíka, který se stal obrem

Záhadná neznámá nejspíš nikdy neexistovala

Nejpravděpodobněji se jeví varianta, že se tento příběh nikdy nestal, alespoň ne takto. Žena, působící jako chodící figurína bez grimas a mimiky v takovéto podobě zřejmě nikdy nežila. Je totiž až s podivem, že se tato fantastická povídka zrodila až desítky let po údajném incidentu. Nepodporují ji nemocniční záznamy, policejní spisy, ani dobový tisk, přitom smrt zaměstnance nemocnice by nešla „ututlat“.

Příběh poprvé publikoval blog Creepypasta, a to až v roce 2012. Ostatní weby jej nadšeně přejímaly. Stránky Creepypasta se zaměřují na fantastické, šokující i paranormální báchorky, které jsou spíše hororovou fikcí, než realitou. Vražedná The Expresionless tak nejspíš vznikla v hlavách tvůrců stránek s cílem přilákat čtenáře. Její reálnou existenci podporuje jen jedna jediná fotografie. Nejspíš se jedná o fotomontáž.

Zdroj: anomalyinfo.com

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).


Hana Komiňová

Vystudovala bakalářský obor Religionistika na FF ZČU v Plzni. Psaní je pro ni vyjádřením pocitů i poselstvím dalším lidem. Jak říká: „Je to lék pro duši i účinný prostředek pro hluboká sdělení věcí minulých i budoucích.“ Nejvíce ji zajímají témata 2. světové války, ale blízko má i k tématům víry a legend. Aktuálně se intenzivně věnuje focení opuštěných míst (Urban Exploration).

Tipy z kalendáře akcí: