Vizualizace projektu Energas IV. Zdroj: Doosan Škoda Power

Turbína z Plzně zamíří do Dominikánské republiky

Společnost Doosan Škoda Power vyhrála tendr na dodávku turbíny pro projekt Energas IV v Dominikánské republice. Španělskému generálnímu dodavateli staveb Grupo TSK vyrobí parní turbínu o výkonu 100 MW.

Grupo TSK v současné době staví v Dominikánské Republice projekt Energas IV pro společnost ENERGAS. Ta již v lokalitě San Pedro de Macorís vlastní a provozuje tři paroplynové bloky s celkovým výkonem 300 MW a realizace čtvrtého bloku zvýší výkon elektrárny o dalších 125 MW.

Vzhledem k náročným podmínkám ostrovní sítě musí být dodávaná turbína připravena pro bezpečný a spolehlivý provoz. Proto výrobce parních turbín zvolil jako nejvhodnější technické řešení svůj prověřený jednotělesový model DST-G20 s převodovkou, který navrhne a vyrobí ve svém výrobním závodu v Plzni. Součástí dodávky jsou i generátor a další nezbytné příslušenství pro provoz.

Turbína pro Energas IV bude první referencí Doosan Škoda Power v Dominikánské Republice a zařadí se tak do dlouhého seznamu úspěšných referencí na Kubě, Martiniku, Mexiku a v dalších latinskoamerických zemích. Zvýrazní tak fakt, že Latinská Amerika je pro plzeňského výrobce turbín historicky jedním z nejúspěšnějších trhů.

Zdroj: Škoda Doosan Power

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: