Foto: Plzeňský kraj

U Dobřan má vzniknout moderní střelecký areál. Dnes bylo podepsáno memorandum

Dnes bylo na Krajském úřadě Plzeňského kraje podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci při realizaci výstavby Střeleckého areálu v katastru obce Dobřany „Vysoká“. 

Obsahem memoranda je vybudování střeleckého areálu v katastru obce Dobřany „Vysoká“, který bude splňovat přísná kritéria pro konání mezinárodních závodů, protože v současné době se takovýto areál v Plzeňském kraji nenachází. 

Memorandum podepsal za Plzeňský kraj hejtman Josef Bernard, za Český olympijský výbor jeho předseda Jiří Kejval a město Dobřany jeho starosta Martin Sobotka.

Tip na výlet: Procházka Martinskou stěnou v Dobřanech pobaví malé i velké

Obsahem Memoranda je spolupráce na vybudování střeleckého areálu světových parametrů, který bude zahrnovat broková stanoviště, IPSC boxy, střelnici na biatlon, běžící terč a další sportovní a lovecké discillíny včetně dráhy na 500 m. Vedle toho bude vybudováno zázemí a moderní sportovní a obslužná infrastruktura jak pro areál, tak pro tréning a pořádání sportovních akcí národního i mezinárodního významu. Zúčastněné strany budou spolupracovat na zajištění financování výstavby střeleckého areálu, studii udržitelnosti a vizualizaci.

Společně se střeleckým stadionem v Plzni – Lobzích nabídne nový areál kompletní možnosti kvalitního tréninku střeleckých sportů všech věkových kategorií.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: