Foto: Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie

V Plzni U Ježíška se chystá rytířský turnaj pro Václava II. – zrušeno

Aktualizace 25. 9. 2020: Akce je bohužel z důvodu epidemiologických opatření Ministerstva zdravotnictví ZRUŠENA.

Před 725 lety dal král založit slavné město Plzeň. Rytířský turnaj pro Václava II. v Plzni u Ježíška, který se uskuteční 27. září 2020, bude jedinou akcí, která je věnována tomuto důležitému okamžiku.

27. září přijíždí král Václav II. i se svou manželkou Gutou Habsburskou a dvorem, aby se podíval, jak vzkvétá nové město na soutoku 4 řek. A královská návštěva je vhodnou příležitostí pro slavnost a jezdecký turnaj. Na turnajový plac u řeky Radbuzy se sjedou stateční páni s družinami. V klání koňmo se utká 5 rytířů a jako šestý bude na dodržování regulí přímo na kolbišti dohlížet sám velmistr řádu německých rytířů Konrád z Feuchtwangenu.

Uvidíte rytíře na koních, šerm, zatančí krásné dámy a uslyšíte příjemnou hudbu, o kterou se postará plzeňská kapela Strašlivá Podívaná! Připravené jsou i hry pro děti, bohaté tržiště a občerstvení a další zábavy.

Letos pořadatelé rozšířili počet míst k sezení, diváky tedy čeká větší pohodlí. A další novinkou je změna koncepce doprovodného programu – jednotlivá vystoupení budou oddělena od hlavního turnaje, diváci si tedy budou moci vybrat, zda se podívají na tance fraucimoru, jichž se možná zúčastní sám panovník s chotí, nebo na vystoupení dvorního psáře, který ukáže výcvik své smečky. A příznivci hudby mohou vyslechnout koncerty oblíbených muzikantů.

Představení začínají v 11:00, ve 14:00 a v 17 hodin. Více informací naleznete na adrese www.turnajujeziska.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: