Foto: Plzenoviny.cz

V sobotu 1. června startuje oprava Lidické a Plaské ulice v Plzni

Dlouhodobá oprava Lidické a Plaské ulice v Plzni začne v sobotu 1. června. Potrvá až do září a během ní nechá vyměnit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) asfaltové vrstvy vozovky v úseku od křižovatky ulic Karlovarská x Lidická až po železniční zastávku Bolevec, tedy po hranici města. Oprava se bude týkat jízdních pruhů ve směru z centra na Třemošnou. Státní investice si vyžádá omezení průjezdu, což ovlivní nejen motoristy, ale také cestující v autobusech městské hromadné dopravy.

Oprava bude zahájena 1. června v úseku mezi ulicemi Na Sudech a železniční zastávkou Bolevec, přičemž práce na tomto úseku budou trvat do konce školního roku. Pro motoristy bude vždy zachován výjezd z města, nicméně v souvislosti s úpravami křižovatek může dojít ke krátkodobým uzavírkám o víkendu a nutnosti objížděk, nebo k převedení výjezdu do protisměru. Je proto nutné sledovat aktuální označení v průběhu výstavby.

Co se týká směru od Třemošné do Plzně, bude zrušeno levé odbočení z ulice Plaská do ulice Na Sudech. Ve směru od Třemošné na Doubravku tak bude možné pro osobní automobily využít náhradní trasu ulicemi Nýřanská, Kaznějovská a Studentská, nákladní automobily budou muset projet městem.

Práce s sebou přinesou omezení v průjezdu a umístění zastávek autobusových linek 24, 25, 30, 33, 34, 40, 58, N1, N4. Největší změny budou u linek 34 a 58. Vzhledem k očekávánému vzdutí silničního provozu lze očekávat zdržení uvedených spojů na trase.

Místo, o kterém píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: