Foto: plzen-lhota.cz

Ve Lhotě se rozšíří školka. Místní se obávají, že ani nový objekt kapacitně nezvládne nápor nových obyvatel

Lhota zažívá neustálý příliv nových obyvatel. Mezi nimi je mnoho mladých rodin s dětmi, proto se desátý městský obvod začal zabývat rozšířením místní školky.

Vzhledem k tomu, že není možné upravovat stávající budovu školky za provozu, zvažuje se stavba nového víceúčelového objektu, který by měl být situovaný přes ulici. Nová budova by nesloužila výhradně jen pro mateřskou školku, ale zázemí by v ní našly také místní spolky.

Objekt stávající mateřské školy byl postaven v roce 2011 a počítal s asi padesáti žáky. Dokonce byly přijímány děti z vedlejších obvodů či obcí. Pokračující výstavba developerů vedla k tomu, že relativně nová školka brzy přestala zvládat nápor dětí a některé musejí docházet do školky v Liticích. Plánovaný objekt počítá s kapacitou pro 25 dětí v jedné třídě a 20 osob pro zájmové činnosti.

Nicméně podle obyvatel Lhoty je navrhovaná kapacita stále nedostatečná a obávají se opakování stejné situace, která nastala s objektem z roku 2011. Ve Lhotě neustále přibývá novostaveb, ve kterých velké množství lidí žije beze změny trvalého bydliště. Realita je pak taková, že aktuální čísla vedená v databázích města, podle kterých Plzeň kapacity plánuje, a skutečný počet lidí žijících v této části Plzně nesouhlasí.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: