Foto: Plzenoviny.cz

Vyhrajte vstupenky na benefiční ples na podporu rozvojových projektů v Jižní Americe

Diecézní charita Plzeň vás zve na 5. benefiční ples na podporu rozvojových projektů v Jižní Americe. Uskuteční se v pátek 21. února 2020 od 19.30 hodin v prostorách Saloonu Roudná. Zahraje kapela IMPALA, zatančí Las Leonas a večerem provede Martina Košanová.

Výtěžek z této akce bude věnován na podporu kampaně Pap-test v Bolívii. Jde o projekt týkající se prevence rakoviny děložního čípku, který již 10 let vždy v měsíci březnu realizuje Pastorační a sociální charita Beni, a to konkrétně v obci Santísima Trinidad. Každoročně je tak vyšetřeno přes 1 000 žen, vedle šíření osvěty o nemoci je cílem kampaně zachytit nemoc u pacientek ještě v raném stádiu. V Bolívii jsou ženy v reprodukčním věku k tomuto onemocnění velmi náchylné především kvůli nedostatečnému vzdělání a informovanosti. Nemoc se zde vyskytuje v různých sociálních vrstvách. Odhaduje se, že rakovina děložního čípku je v Bolívii nejčastější příčinou úmrtí dospělých žen. Onemocnění tak podlehne čtyři až pět žen denně.

Diecézní charita Plzeň přispěla v minulém roce na kampaň Pap-test částkou 1 700 USD, což odpovídalo přibližně 37 000 Kč. Byla to zhruba čtvrtina nákladů potřebných na uskutečnění kampaně.

Předprodej vstupenek v Plzni probíhá v Saloonu Roudná (Na Roudné 17), na ředitelství Diecézní charity Plzeň (Hlavanova 16) a v Jazykové škole Polyglot (náměstí Míru 2).


Soutěž o 2 vstupenky

Dvě vstupenky v hodnotě 500 Kč můžete vyhrát. Stačí nám poslat správnou odpověď na soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

Jakým z následujících jazyků se hovoří v Bolívii?

a) španělsky
b) portugalsky
c) bolívijsky

Odpovědi posílejte do pondělí 17. února 2020 na e-mailovou adresu [email protected]. Výherce vstupenek budeme obratem informovat.

Zasláním e-mailu souhlasíte, že v případě výhry sdělíte provozovateli těchto webových stránek korespondenční adresu za účelem zaslání vstupenek.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru