Foto: Finále Plzeň

Zajeďte na české filmy do Kašperských Hor

Užijte si prodloužený víkend s českými filmy v klasickém kině. Od pátku 29. října do neděle 31. října na vás v kině v Kašperských Horách čeká celkem osm filmů pro děti i dospělé, dvě pásma večerníčků pro nejmenší a animační dílny.

„Po úspěšných letních projekcích na západočeských hradech a zámcích a na plzeňské náplavce jsme přichystali ve spolupráci s Městem Kašperské Hory filmový minifestival v tradičním místním kině,“ představuje projekt ředitelka Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

Od pátku do neděle vždy od 11 do 14 hodin se budou pro nejmladší návštěvníky promítat Krtkova dobrodružství Mlsné medvědí příběhy. Tvorbu animovaného filmu si mohou následně vyzkoušet v animačních dílnách. Pro starší děti jsou o víkendu od 14:30 připraveny filmy Tady hlídám já o malé Kačce, která se svým jezevčíkem prožívá dobrodružství na Šumavě, a Mazel a tajemství lesa o dětech na skautském táboře.

Na dospělé v pátek čeká snímek Převaděč o přechodu hranic v období socialismu, který se natáčel na Šumavě, a nový film Zbožňovaný s Jiřím Bartoškou v hlavní roli. V sobotu pak populární Deníček moderního fotra s Jiřím Mádlem a Terezou Ramba a životopisný film o proslulém léčiteli Janu Mikuláškovi Šarlatán s Ivanem a Josefem Trojanovými.

„Velmi nás těší spolupráce na festivalu s týmem z Finále Plzeň. Díky jejich pomoci se nám do Kašperských Hor každoročně daří dostat zajímavé filmy a ještě zajímavější hosty. Letos se nejvíc těšíme na Josefa Trojana, který přijede v sobotu představit film Šarlatán,” uvádí vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Martina Hamáková.

V neděli je na programu dokument Králové videa, který vás vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy a filmy se nakupovaly na černých burzách. Následovat bude dlouho očekávaný dokument Karel, v němž režisérka Olga Malířová Špátová zachytila Karla Gotta na sklonku jeho života.

V sobotu proběhne v Horském klubu přednáška Očima Vladimíra Horpeniaka, uznávaného šumavského historika, odborníka a publicisty. V rámci ní bude promítnut snímek režiséra Ladislava Moulise Šumava Vladimíra Horpeniaka.

Celou akci připravilo Finále Plzeň ve spolupráci s Městem Kašperské Hory.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: