Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Zlato místo peněz

Uvažujete o výhodném uložení peněz a stále si nevíte rady?  Zkuste uložit vaše úspory do zlata. Věřte, že je to jednodušší, než byste čekali a hlavně je to výhodné a bezpečné.

Proč právě zlato?

Zlato je jedinečné tím, že se na něj nevztahuje žádná daň z přidané hodnoty. Tím je jedinou komoditou na světě, do které můžete své peníze „přetavit“, aniž byste museli platit jinak povinných 21 % daně. Díky tomu je zlato zárukou, že o tento cenný kov bude zájem vždy, a to bez ohledu na aktuální ekonomickou situaci.

Nakupujte zlato od specialisty

Specializované obchody zajišťují směnu běžných mincí za investiční zlaté slitky. Pokud chcete mít opravdovou jistotu, využijte služeb nejstaršího a zároveň také největšího dovozce investičního zlata. Sídlo má v pražském Obecním domě a v jeho nabídce najdete výhradně značkové švýcarské slitky. Tradičně nejžádanější jsou značky Argor-Heraeus, Pamp a Munze Osterreich. Společnost Zlaté mince disponuje různými velikostmi slitků, jejichž přehled najdete na stránce  investiční zlato.

Cena slitků je pohyblivá a prakticky se mění každý den. Vy tak máte jistotu, že zlato nakoupíte vždy za aktuální cenu. Další výhodou je, že nákup nemusíte hlásit úřadům a ani se při nákupu nemusíte legitimovat. Jediným omezením je skutečnost, že prodejce nesmí přijímat hotovost za nákup zlata nad 250 gramů.

Pro zlato už za hranice dávno nemusíte

Také cestování pro zlato za hranice je minulostí. V současné době jsou v celé Evropské unii ceny a podmínky pro nákup zlata stejné. Nemá tedy smysl podnikat daleké výpravy pro cenný kov, když jej můžete pohodlně a hlavně bezpečně nakoupit v České republice.

Zlato nekupujte na splátky

A nakonec jedno doporučení. Vyhněte se zprostředkovatelům, kteří lákají na tzv. „spoření do zlata“. Nákup zlata na splátky, kdy si své slitky odnesete domů do trezoru až po mnoha letech, je velmi rizikový.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: