Kalendář akcí


Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

21. slavnosti jablek na Krasíkově

7. 10. 2023, 10:00 - 17:00

100 Kč
leták

Info od pořadatele: Letošní 21. ročník vyhlášených Slavností jablek proběhne zpět na vrchu Krasíkově, ovšem v jiné podobě, než v posledních letech.

Slavnosti se na Krasíkově konaly od roku 2003, první dva ročníky pod názvem Štrúdlování, od třetího ročníku, kdy se hlavním pořadatelem stal Mikroregion Konstantinolázeňsko, se ustálil název Slavnosti jablek a termín první sobotu v říjnu. Návštěvnost akce po celou dobu rapidně stoupala a ze Slavností jablek se stala největší akce v regionu.

V roce 2019 se nám i přes různá omezení v důsledku pandemie koronaviru podařilo slavnosti udržet na Krasíkově alespoň v podobě Jablečného jarmarku. V následujících dvou letech jsme ale museli celou akci přesunout na návrší u Bezdružic, především z důvodu zajištění dostatečného prostoru pro parkování návštěvníků.

Letos se akce vrací zpět na vrch Krasíkov, ovšem s ohledem na velmi omezené možnosti parkování i kapacitu vrchu bychom akci rádi postupně vrátili spíše komunitní charakter.

Tomu se pokusíme přizpůsobit i program a stánkový prodej. Jarmark i celý program bude probíhat pouze na samotném vrchu. Stánků s občerstvením bude o něco méně a jejich sortiment bude upravený charakteru komunitního setkání. Doporučujeme proto vzít si s sebou vlastní piknikové koše a deky, abyste se mohli navzájem pohostit se svými přáteli.

Nenajdete zde ani hlavní stage, ale spíš několik menších vystoupení pod širým nebem na různých místech vrchu. Přesto nechceme návštěvníky připravit o hudební zážitek a připravili jsme jeden hlavní koncert, který se uskuteční v kapli Máří Magdalény a jako jediný bod programu se na něj bude platit pevné vstupné 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti do 15 let. Vstupenky bude možné zakoupit u vstupu do kostela.

Parkování bude zajištěno na louce za fotbalovým hřištěm v Kokašicích, odkud je to pěšky na úpatí vrchu cca 1,3 km. Trasa bude vyznačená. I v letošním roce bude jezdit jablečný expres z Bezdružic a Konstantinových Lázní, který Vás doveze až přímo na úpatí. Doporučujeme proto pro příjezd na akci využít dobrého spojení přímým vlakem z Plzně, který jezdí každé 2 hodiny a v Bezdružicích přestoupit na jablečný expres.

Podrobnosti

Datum:
7. 10. 2023
Čas:
10:00 - 17:00
Cena:
100 Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/848328166608993

Místo konání

Krasíkov
Kokašice
Kokašice, Česká republika

Za změnu programu neručíme.


Sdílejte:


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru