Foto: Plzeňský kraj

Ceny dětem v pěstounských rodinách předala Nela Boudová

Na vyhodnocení druhého ročníku soutěže „Pěstounská rodina – náš domov“ přijala pozvání herečka a pěstounka Nela Boudová, která má dva roky v péči osmiletou holčičku. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo ve středu 5. prosince na krajském úřadě.

Soutěž „Pěstounská rodina – náš domov“ je určena dětem v pěstounské péči v Plzeňském kraji a je rozdělena na dvě části – výtvarnou a literární. „Plzeňský kraj považuje pěstounskou péči za prioritní v oblasti náhradní rodinné péče. Protože vnímáme, že v našem kraji stále není optimální počet pěstounů, krajský úřad realizuje různé aktivity na podporu pěstounské péče a její propagaci mezi veřejností. Kromě pravidelných akcí, jako jsou dny otevřených dveří, informační portál na webu Plzeňského kraje nebo mediální kampaně, přistupujeme i k akcím mimořádným, mezi něž právě patří Radou Plzeňského kraje vyhlášená soutěž Pěstounská rodina – náš domov,“ říká náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

Vyhlášení vítězů se uskutečnilo nejen za přítomnosti náměstka Zdeňka Honze a zástupce ministerstva práce a sociálních věcí Davida Pospíšila, ale hlavně byla přítomná pěstounka Nela Boudová, která dětem ceny předala. Menší děti do 12 let věku byly rozděleny do dvou kategorií a měly namalovat obrázek na téma „Můj život v pěstounské rodině“. Pro starší děti, také rozdělených do dvou věkových skupin, bylo připraveno totožné téma, ovšem v podobě literárního díla. Tedy příběhu o dětském životě a dospívání v náhradní rodině. Novinkou letošního ročníku bylo zařazení samotných pěstounů do soutěžního zápolení. Pěstouny čekalo literární zamyšlení nad tématy „Jak jsem se stal/a pěstounem/kou“ nebo „Co mi pěstounství přináší“.

Vyhodnocení výtvarné a literární soutěže „Pěstounská rodina – náš domov“

Výtvarná díla dětí (I. kategorie)

 1. místo Adéla Mühlbacherová
 2. místo Marie Janovcová, Jakub Janovec
 3. místo Václav Karlovský

Výtvarná díla dětí (II. kategorie)

 1. místo Valerie Lukáčová
 2. místo Natálie Veberová
 3. místo Světlana Norková

Literární díla dětí (I. kategorie)

 1. místo shodně Zuzana Peňázová, Anna Provazníková, Dominika Provazníková

Literární díla dětí (II. kategorie)

 1. místo Natálie Háziová
 2. místo Kryštof Vilém Revaj
 3. místo Jakub Papež

Literární díla pěstounů

 1. místo pan Miroslav Čížkovský
 2. místo paní Hana Jandová
 3. místo shodně paní Marta Poláčková, paní Nikol Mertová

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: