Ilustrační foto. Zdroj: Plzenoviny.cz

Co podniknout v Plzni po uvolnění vládních opatření?

Současná situace je pro nás novou a nečekanou výzvou, většinu donutila vybočit z vyjetých kolejí. I když se mnohým může zdát, že je tento stav nekonečný, vypadá to, že se blýská na lepší časy. Od pondělí 27. dubna se rozvolní další opatření a s tím přichází i možnost, jak si pandemickou dobu zpříjemnit.

Do zoo nebo za sportem

Od pondělí se budou otevírat venkovní areály Zoologické a botanické zahrady. Takže pokud jste již dlouho odkládali výlet s rodinou, nebo klidně i výlet v jednom, nadešel váš čas na její návštěvu, protože plzeňská zoo je jednou z nejhezčích v České republice. Jen nezapomeňte na to, že vládní nařízení neumožňuje přímý nákup vstupenek a nutná je online rezervace předem. To samé platí pro Dinopark i nákup parkovacích míst.

Hrad Radyně a jeho okolí je vyhledávaným cílem nejen místních

Mnoho lidí často myslí na sport, ale skutek utek. Začněte teď. Je jaro a příroda v Plzni je krásná. Třeba Kilometrovka navazující na zoologickou zahradu na Vinicích nabízí klid. Je zde rovná a zpevněná cesta, která je vhodná pro kolo, běh, výlety s rodinou a i s těmi nejmenšími v kočárku. Dostanete se sem autem, tramvají i autobusem ze zastávky Zoologická zahrada.

Také se pro veřejnost otevírají fitness centra. Již dříve se zprovoznily venkovní sportovní areály jako třeba Škodaland u přehrady České údolí a nebo můžete vyzkoušet stezky na in-line brusle.

Místa pro relax

Otevírají i větší obchody s venkovním vchodem, takže se nemusíte bát vyrazit do města. Pokud jste ještě nenavštívili novou Náplavku, naskýtá se ideální příležitost.

Kousek od centra se také nachází vyhlídka na Mikulce, která vám nabídne zajímavý pohled na město. Mezi další pěkná místa patří Naučná stezka Zábělá nabízející okouzlující výhled na řeku Berounku. Hezký pohled na město je rovněž z vyhlídky Švábiny, ze které se dá dohlédnout až na Šumavu.

Tip na výlet: Přírodní rezervace Petrovka a Petrovská díra

Zkuste si také udělat procházku po zdejších rybnících, jako je Bolevák (Velký Bolevecký), Šídlovák (Šídlovský), anebo Kameňák (Kamenný rybník). Proč si zkrátka v klidu neprojít město, ve kterém žijete a poznat jej v klidu a bez shonu?

Ven s knihou

Nynější opatření nám také nabízí dělat věci, které jsme tak dlouho odkládali. Úklid bytu či domu, vyhradit si čas jen na sebe, případně opravit něco, na co jsme předtím neměli čas. Nebo si prostě jen vezměte knihu, kterou jste tak dlouho odkládali a běžte do parku. Najděte si klidné místo, které nabízí například Smetanovy, Šafaříkovy nebo Křižíkovy sady a přečtěte si ji. Do knihovny se zatím bohužel nedostanete, ale i to bude od 4. května možné.


Inspirovat se také můžete v naší mapě výletů.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: