Foto: Nakladatelství CBS

Děti z uměleckých škol malují obrázky do cyklomapy Jižní Plzeňsko

Region obklopený malebnými vesničkami s bohatou přírodou, která přináší pocit uklidnění a vybízí k cykloturistice a k prozkoumání doposud neznámých míst. Tak přesně to představuje nově připravovaná cyklomapa Jižní Plzeňsko dětem, jejíž výjimečnost tvoří spoluautorství dětí z uměleckých škol, které mapě dodají právě potřebnou originalitu a kouzlo.

„Ručně malované mapy vyrábíme v České republice už 11 let. Podařilo se nám vyrobit originální mapová díla pro každý jeden český region. V druhých vydáních těchto map jsme chtěli oslovit především ty, kterým se malované mapy líbí nejvíc. A to jsou děti. Proto v každém regionu spolupracujeme s uměleckými školami a dáváme prostor malým malířům, aby se mohli realizovat a následně vidět své malby v hotovém díle. Mottem této edice je Mapy tvořené dětmi, pro děti,“ přibližuje jeden z autorů myšlenky Milan Paprčka.

Jižní Plzeňsko se představuje mírně kopcovitou krajinou s lesy, kouzelnými zámky a úchvatnými výletními místy. „Jedná se o region, který láká turisty k procházkám vedoucím k zříceninám, rozhlednám, ale i k návštěvě krásných zámků. Ráda bych zmínila zámek Nebílovy, protože kromě toho, že je velmi oblíbeným místem na pořádání svateb, se zde každoročně koná Nebílovské divadelní léto. Dále také zámek v Červeném Poříčí, který je letos nově zrekonstruován, nebo premonstrátský klášter v Chotěšově. Mezi mé oblíbené památky patří určitě poutní místo Křížový vrch s rozhlednou u Stodu nebo vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu u Dobřan,“ přibližuje region spoluautorka Magdalena Tomášková z CBS Nakladatelství, pro kterou je Plzeň rodným městem.

Zdroj: Nakladatelství CBS

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: