Promítání na Švihově. Foto: Finále Plzeň PR

Filmové léto s Finále Plzeň: Filmové hrady a zámky, letní kino U Matoušů a Plzeňské filmové večery

Vlahé letní večery, kulisy západočeských hradů a zámků nebo příjemných netradičních míst ve městě, něco dobrého k pití a skvělé filmy. Zní to jako dokonalá prázdninová idylka podle vašeho gusta? Přesně takový program chystá tým Finále Plzeň. Od 21. července až do 6. září vás čekají české i zahraniční snímky na celkem osmi místech v Plzni a Plzeňském kraji.

Filmové hrady a zámky

Oblíbené Filmové hrady a zámky se vracejí i v letošním roce. Pátky a soboty na Švihově, na Kozlu a v Horšovském Týně budou patřit českým filmům.

Těšit se můžete na Život pro samouky s Janou Plodkovou, Jaroslavem Pleslem, Davidem Švehlíkem a Václavem Neužilem nebo nový snímek Můžem i s mužem v režii Vandy Hybnerové podle stejnojmenné úspěšné divadelní hry. A hned druhý den po premiéře budete mít možnost vidět novou romantickou česko-slovenskou komedii Nikdy neříkej nikdy s Terezou Kostkovou, Lenkou Krobotovou, Hanou Holišovou a Ondřejem Sokolem. Projekce začínají od 21 hodin.

Program Filmových hradů a zámků:

04/08 Hrad Švihov – Nikdy neříkej nikdy
05/08 Hrad Švihov – Život pro samouky
11/08 Zámek Kozel – Nikdy neříkej nikdy
12/08 Zámek Kozel – Život pro samouky
01/09 Horšovský Týn – Můžem i s mužem
02/09 Horšovský Týn – Život pro samouky


Letní kino U Matoušů

Rodiče s dětmi se mohou každý čtvrtek vypravit do Selského dvora U Matoušů v Plzni Bolevci za rodinnými filmy. „Projekce nepřekazí ani nepřízeň počasí, protože za deště promítáme v kryté stodole. Kromě oblíbených pohádek bude malé návštěvníky vždy čekat drobné překvapení od našich partnerů,“ lákají pořadatelé. Hraje se už od 20:30.

Program Letního kina U Matoušů:

27/07 – Děti Nagana
03/08 – Myška a medvěd na cestách
10/08 – Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo
17/08 – Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství
24/08 – Princezna zakletá v čase II
31/08 – Websterovi ve filmu


Plzeňské filmové večery

Kdo by si chtěl pod hvězdami užít nejzajímavější snímky současné světové i české kinematografie, může na ně vyrazit na netradiční místa po Plzni.

V Meditační zahradě se bude promítat Muž, který stál v cestě sledující strhující příběh Františka Kriegla, který v srpnu 1968 jako jediný odmítl podepsat Moskevský protokol s Tomášem Töpferem v životní roli. Součástí vstupného je i komentovaná prohlídka zahrady, která bude předcházet samotné projekci.

Pivovar Purkmistr nabídne akční Top Gun: Maverick s nestárnoucím Tomem Cruisem a česko-slovenskou novinku Nikdy neříkej nikdy a k tomu zásobu skvělého piva.

V Kafe Smetanka vás kromě domácího popcornu s netradičními příchutěmi čeká i Velryba s oscarovým Brendanem Fraserem, oceňovaný Trojúhelník smutku a komediální drama Letní světlo, a pak přijde noc o islandské vesnici, kde všichni obyvatelé žijí daleko od sebe.

U Waltera namíchají speciální drinky k výbušné norské komedii Bombastický Johan o životě maloměstského samotáře s citem pro dynamit, která se pro dosažení co nejlepšího zážitku bez okolních ruchů bude promítat v režimu silent kino, tedy se sluchátky na uších.

Promítá se se od 20:30 nebo 21:00.

Program Plzeňských filmových večerů:

21/07 Meditační zahrada – Muž, který stál v cestě
26/07 Pivovar Purkmistr – Top Gun: Maverick
09/08 Kafe Smetanka – Velryba
16/08 Walter – Bombastický Johan
23/08 Kafe Smetanka – Trojúhelník smutku
30/08 Pivovar Purkmistr – Nikdy neříkej nikdy
06/09 Kafe Smetanka – Letní světlo, a pak přijde noc


Podrobnější informace a možnost zakoupení vstupenek hledejte na www.festivalfinale.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: