Františkovy Lázně. Foto: Plzenoviny.cz

Vyrazte si za jarním relaxem do Františkových Lázní

Západní Čechy jsou velice pestrou lokalitou. Na samém okraji republiky v oblasti Slavkovského lesa se nachází proslulý lázeňský trojúhelník, jehož tři hlavní města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně jsou zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. A protože lázně v současné době představují oblíbené cíle i mezi turisty, kteří vyhledávají jen klid a pohodu, pozveme vás do Františkových Lázní, které jsou ideální lokalitou pro jarní relaxační pobyt. Ostatně z Plzně to není vůbec daleko.

Město s bohatou lázeňskou tradicí

Františkovy Lázně nepatří se svými téměř šesti tisíci obyvateli k největším městům, přesto je zde rušno. Míří sem lidé se srdečními chorobami a poruchami oběhové soustavy. Místní léčivé prameny se zřejmě využívaly již v pravěku, o čemž svědčí archeologické nálezy.

Nejznámější a zároveň nejstarší pramen nese jméno František, později bylo v místě dnešního města objeveno několik dalších vřídel, což podpořilo rozmach místního lázeňství. Všechny prameny jsou netypicky chladnější, mají vysoký obsah rozpuštěného oxidu uhličitého a přírodních minerálních látek. V současné době se k léčbě využívají i další zdejší poklady – slatina a vřídelní plyn, a tak do Františkových Lázní míří i lidé s bolestmi kloubů či páry pokoušející se o miminko.

Jarní relax v hotelu Bohemia

Jarní relax v hotelu Bohemia

Jak jsme ale psali výše, lázně vyhledávají i lidé toužící po relaxu a poznání místních památek. Jaro je pro takový pobyt přímo ideálním obdobím. V březnu, kdy se příroda pomalu probouzí k životu, je třeba restartovat organismus, a na to přesně myslí františkolázeňský wellness hotel Bohemia.

Jarní pobytové balíčky, které nabízí hotel Františkovy Lázně, platí od začátku března do konce května a jejich součástí je šest nocí s polopenzí a mnoho relaxačních procedur včetně pobytu v solné jeskyni a návštěvy sauny. Dále pak medový zábal, mátová masáž, oxygenoterapie, parafínový zábal rukou, peeling nohou, masáže nohou a levandulový zábal. Cena na jednu osobu ve dvoulůžkovém pokoji vychází na krásných 8 990 Kč. Mezi procedurami můžeme ochutnávat léčivé prameny, poznávat město, promenádu, místní kavárny, ale i okolí, kde se nadýcháte čerstvého vzduchu.

Jarní relax v hotelu Bohemia

Více informací o pobytech ve Františkových Lázních najdete na stránkách www.hotelbohemia.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: