Foto: PVA

Kapela P.V.A. oslaví 25 let existence neopakovatelným koncertním setem. Soutěžte s námi o 2 vstupy

Kapela P.V.A. zahraje 11. ledna v plzeňském Divadle pod lampou neopakovatelný koncertní set nazvaný #25letPrasat.

„V roce 2020 tomu bude neuvěřitelných 25 let, kdy P.V.A. nahráli a následně u Papagájova hlasatele vydali audiokazetu Prasata Vyšší Autority,“ říká Majkl, autor a zakládající člen P.V.A. „Pro mnohé punkery z 90 let se kazeta stala vpravdě kultovní nahrávkou. Některé písně hrajeme dodnes, o řadu z nich si na koncertech fanoušci často říkají. A taky se hodně ptají, jestli se dá kazeta v dnešní době někde sehnat. A to nás přivedlo na myšlenku oslavit 25 let od vzniku Prasat velkolepým neopakovatelným koncertem.“ 

Večer v plzeňském Divadle pod Lampou bude mít několik částí. V té první P.V.A. znovu a lépe natočí album Prasata vyšší autority. Prasatům hrozně ublížil čas,“ říká basák P.V.A. Kochy. „Nahrávka vznikla natočením naživo ve zkušebně, většina písniček na první dobrou. Jak se říká – nevadí, že to neladí, hlavně, že to nemá rytmus. Dneska se to nedá moc poslouchat. A je to obrovská škoda, protože ty písničky jsou samy o sobě super a fungují i po čtvrtstoletí. Tak jsme se rozhodli, že je nahrajeme znovu naživo.“

Živou nahrávkou ale večer neskončí. Na podiu se totiž postupně vystřídají všechny sestavy, které tvořily P.V.A. v průběhu let. „Původně jsme si říkali, že by se bývalí členové zastavili, zahráli jednu vybranou píseň, ale Dáda s Mílou překvapili tvrzením, že mají-li vystupovat, zahrají celý set. Na podia se tak vrátí sestava z let 1996 – 2013. A zahraje i sestava z let 2016 – 2018 s bubeníkem Chonsikem a hostujícím klávesákem Masopustem, zvěčněná na zatím poslední studiové nahrávce kapely – Masopust s PVA.“ vysvětluje Majkl.

Celým večerem bude provádět kamarád kapely Jan J. Šimon, rovněž muzikant, aktuálně provozující kapelu Radosta. Vstupné bude lidové – jedno sto korun českých.

„K celému večeru #25letPrasat zbývá dodat asi jen to, že se už nebude opakovat. A pokud ano, pak nejdříve zase za 25 let,“ uzavírá Majkl.


Soutěž o 2 volné vstupy na koncert

Večer #25letPrasat můžete navštívit zdarma, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

Na jakém nosiči vyšla první nahrávka kapely P.V.A.?

a) audiokazeta
b) kompaktní disk
c) vinylová deska

Odpovědi posílejte nejpozději půlnoci 9. ledna 2020 na e-mailovou adresu [email protected]. Výherce vstupů budeme informovat 10. ledna dopoledne e-mailem.

Zasláním e-mailu souhlasíte, že v případě výhry budou vaše kontaktní údaje (jméno a příjmení) předány pořadateli akce za účelem identifikace. Údaje ostatních soutěžících nebudou předány žádné třetí straně, ani nebudou uloženy v databázi provozovatele těchto webových stránek.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: