Foto: Město Rokycany

Koupaliště v Rokycanech ukončilo sezonu. Navštívilo ho přes 45 tisíc lidí

Sezona na Městském koupališti v Rokycanech byla zahájena ve čtvrtek 1. června, ukončena byla i přes příznivé počasí v neděli 3. září. Za tři měsíce ho navštívilo 45 844 návštěvníků. Přírodní koupaliště o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních je druhé největší v České republice a jedno z nejoblíbenějších v západních Čechách.

„Od roku 2004, od kdy provozuje koupaliště organizační složka sportovní zařízení města, je to deváté místo v návštěvnosti. Zcela nejvyšší návštěvnost byla v roce 2018 – 79 312 návštěvníků, nejméně naopak v roce 2021 – 23 401 návštěvníků. V letošní sezoně bylo koupaliště zavřené pro nepřízeň počasí celkem 13 dnů – jeden den v červnu, jeden den v červenci a 11 dnů v srpnu. Vloni bylo koupaliště uzavřeno v sezoně na devět dní. Naštěstí sezona proběhla bez problémů a větších úrazů,“ vysvětlil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.

„Povodí Vltavy zahájilo opravu místa soutoku Holoubkovského potoka a Klabavy, a tím nám znemožnili pravidelné dopouštění vody do koupaliště. Proto se pohledová kvalita vody zhoršila, po hygienické stránce však byla v pořádku,“ dodal Moravec. V letošním roce byl možné poprvé platit platební kartou na koupališti, což návštěvníci značně využívali. Poměr plateb kartou a v hotovosti byl zhruba půl na půl. Celodenní vstupné pro dospělého stálo 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma.

Bazén Rokycany
Bazén Rokycany. Foto: Město Rokycany

V neděli se uzavřelo koupaliště, ale občané a návštěvníci mohou od pondělí 4. září využít plavecký bazén, který se otevřel po pravidelné dvouměsíční odstávce. Napouštění velkého bazénu trvalo tři dny, ještě déle trvalo nahřátí bazénu na požadovanou teplotu. Teplota velkého bazénu je 27 stupňů, teplota dětského brouzdaliště je 29 stupňů. Plavecký bazén je otevřen denně od 9 do 21 hodin.

Město také provozuje finskou saunu s ochlazovacím bazénkem vedle areálu plaveckého bazénu. Ta je od září v provozu ve standardním režimu (úterý–pátek 15:00 – 21:00 hodin, sobota–neděle 17.00 – 21.00 hodin, ženy – středa, muži – úterý, pátek, společná – čtvrtek, sobota, neděle).

Zdroj: Město Rokycany

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: